Каталонське видавництво Zahorí Books видає незвичайні книги для дітей. Вони спонукають дітей думати, формують здатність до аналізу інформації, екологічне мислення, емоційний інтелект.

Якщо є міста-побратими, то можуть бути і видавництва-побратими. Видавництво «Каламар» пишається тим, що має можливість видати українською мовою чудові книги, що вперше побачили світ у Zahorí Books.

Мірейя Тріус, засновниця Zahorí Books

Перш, ніж почати шлях у книжковому бізнесі Мірейя Тріус працювала в сфері мистецтва, була власницею галереї. Її професійне життя визначили два основні інтереси: любов до мистецтва та інтерес до навчання юного покоління, від якого залежить, яким буде наш світ в майбутньому.

Художній смак і неповторний творчий погляд на світ визначили курс видавництва Zahorí Books та книги самої Міреї Тріус, які вона написала, як авторка. Одна з них – «Я і світ» – енциклопедія, яка розповідає про життя в різних країнах у вигляді інфографіки.

Інфографіка – це ідеальний спосіб передачі інформації для сучасних дітей 21 століття, так званих зумерів і «альф». Сучасні діти гірше сприймають довгі тексти, зате чудово оперують величезними масивами даних, адже живуть у світі Великих даних.

Книга для дітей «Я і світ» містить сотні фактів про світ і при цьому практично не містить тексту. Це абсолютно, в усіх сенсах сучасна енциклопедія для сучасних дітей. На написання книги Мірею Тріус надихнула любов до статистики і бажання передати її своїм читачам. І їй це вдалося! Статистика ще ніколи не виглядала настільки привабливою і не була такою захопливою.

 

Інтерв’ю з Мірейєю Тріус

Ми поставили пані Міреї декілька запитань, на які вона радо відповіла. Пропонуємо вам прочитати розмову з чудовою авторкою і ідейною натхненницею одного з провідних європейських видавництв дитячої літератури.

Назвіть три свої найулюбленіші дитячі книжки?

У дитинстві я зачитувалася книгами «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері, «Там, де живуть Диковиська» Моріса Сендака і пригодами Вінні-Пуха Алана Александера Мілна.

Яка книжка (не обов’язково дитяча)вразила вас і змінила?

«Ловець у житі» Дж. Д. Селінджера стала для мене важливою книгою. В цій історії чимало важливих уроків, особисто мені вона показала, що наші помилки і недотримання норм суспільства мають наслідки, які впливають на ціле життя.

Яку книжку на вашу думку має прочитати кожна дитина на планеті?

Я б сказала, що це «Маленький принц».

Де ви любите відпочивати?

Мій улюблений відпочинок — це Греція. Я люблю сховатися на якомусь острові від усього світу. Мене спокушають думки про пляж, вітер, їжу, літо та історичні пам’ятки цієї країни.

Яке ваше улюблене місце у вашій рідній Іспанії?

Іспанія дуже різноманітна, від півночі до півдня повністю змінюються ландшафти, мова, клімат і люди. Складно вибрати щось одне, тому що все має свою красу, але, можливо, Севілья є одним із найкрасивіших міст Іспанії.

Що надихнуло вас написати книгу «Я і світ»?

Мене завжди приваблювала математика, зокрема статистика, яка дозволяє зрозуміти світ через числа, величини та масштаби. Я впевнена, що візуалізація допомагає зрозуміти безліч явищ!

Кілька років тому я знімала документальний фільм про порт Барселони, і зрозуміла, що пояснити деякі величини непросто. Я почала використовувати порівняння: «Газовий бак у порту містить достатньо газу, щоб забезпечити місто протягом тижня».

Я використала цей підхід у своїй книзі, адже це дуже корисно для дітей, щоб допомогти їм зрозуміти різні величини і співвідношення в нашому світі.

Де ви знаходите натхнення?

Іноді подорожую, відвідую музеї… Особливо надихає бути не на роботі. Я завжди кажу, що нові ідеї народжуються у мене подалі від офісу. Я спостерігаю за світом, за подіями, які тягнуть за собою інші події… і ось ідея!

Як ви визначаєте свою місію чи сенс життя?

Моя місія — видавати книжки, які, сподіваюся, знайдуть своїх читачів, розкриють їхній розум і пробудять цікавість.

Чи є у вас домашні тварини?

Так! У мене є величезний дог, 50 кіло щастя. Її звати Сіра. Я дуже люблю тварин.

Які у вас хобі чи улюблені заняття?

Я люблю подорожувати, тинятися вулицями чи якимось місцинами, проводити час з друзями.

Що вам більше подобається – писати власні книги чи видавати книги інших авторів? У якій ролі ви почуваєтеся природніше?

Моя роль в основному полягає у видавництві, але іноді, раз на 3 – 4 роки, я відчуваю потребу написати власну книгу. Кожна моя книга – це певна ідея, яку мені важливо висловити у друкованих сторінках.

Чи можете ви поділитися з нашими читачами одним із своїх улюблених спогадів дитинства?

Одне з моїх улюблених спогадів дитинства – літні прогулянки на яхті з татом і братами і сестрами.

Яка подія (або події) зробила вас такою людиною, якою ви є?

Я б сказала, що мене зробили моя природна цікавість і подорожі. Коли я була маленькою, мені довелося зустрітися з дуже різними людьми. Пізніше я працювала в багатьох різних сферах і місцях. Кожне місце, в якому я опинялася, кожна людина чомусь мене навчила, дали новий досвід. Все це разом мене й сформувало.

Що б ви хотіли сказати своїм українським читачам?

Перш за все я хотіла би подякувати їм за насолоду від книги, що я написала і тих книжок, які вперше побачили світ у видавництві «Захорі». Я хочу їм сказати, що читання – це завжди подорож у всіх сенсах. Подорожуйте більше!

Якби у вас була така можливість, які б запитання ви поставили пані авторці?

Книги видавництва Zahorí Books, видані українською мовою