Росіо Бонілла – відома іспанська авторка та ілюстраторка. Одну із її найвідоміших книг – «Якого кольору поцілунок?» перекладено 14-ма мовами світу.

Народилася Росіо Бонілла у 1970 році у Барселоні. Отримала ступінь бакалавра з бізнес-адміністрування та ступінь САР із педагогіки, закінчивши Барселонський університет. Ілюстрацію вивчала під керівництвом Роджера Олмоса та Ігнасі Бланка (відомих іспанських художників).

Пробувала себе у живописі, фотографії, педагогіці та навіть муралах, прийшовши згодом до діяльності у сфері реклами. За словами самої Росіо, саме реклама «утримувала її протягом цілих 12 років від олівців».

Своєрідним переломним моментом у кар’єрі Росіо Бонілли стало материнство. Саме діти та їхня уява змусили майбутню авторку заснувати компанію «Одного разу», яка займалася прикрашанням фресками дитячих приміщень.

Так, уже 2011 року світ побачив Росіо як ілюстраторку, а 2014 – як повноцінну дитячу авторку, яка дебютувала ілюстрованим альбомом Bird Face.

На сьогодні у доробку Росіо Бонілли – близько 50 дитячих книжок. Серед них – «Якого кольору поцілунок?», «Вам нудно, Мінімоні?», «Найвища гора книг у світі» та ін. Співпрацювала з іншими авторами (із Сусанною Ісерн зокрема).

Книги іспанської авторки не одноразово ставали лауреатами та номінантами численних премій, а перекладали їх на понад 20 мов світу.

Росіо говорить, що найбільші її шаванувальники та найбільші критики – це діти. Заради них вона працює і не втомлюється малювати практично ніколи.

А серед своїх хобі називає також приготування їжі і в’язання ведмедів гачком. Також любить слухати пісні Біллі Холідей.

На питання «Якою твариною Росіо себе бачить?», вона не задумуючись відповідає: «Папугою».

Книги із роботами Росіо Бонілли представлені на сайті видавництва «Каламар». Так, дітей порадують видання «Велика книжка суперсил», «Це ж не джунглі!», «Велика книга суперскарбів» Сусанни Ісерн. 

Переваги цих книжок – у майстерному поєднанні надзвичайно цікавого сторітелінгу та прекрасних ілюстрацій, які не залишать байдужою жодну дитину.

Так, у «Великій книжці суперскарбів» Сусанна Ісерн розказує про те, що нас усіх – без винятку – оточують скарби. Але не матеріальні скарби, а ті скарби, які роблять нас щасливими та допомагають відчувати себе комфортно і гармонійно.

Це наші друзі, родина, спогади, подорожі – словом, скарби, які не виміряєш ніякими грошима.

І поряд із коротенькими оповідками про цінність таких скарбів – надзвичайні ілюстрації Росіо Бонілли, які допомагають «відчути» текст.

Якщо ви досі не знайомі із творчістю іспанської ілюстраторки та авторки, то маєте чудову нагоду зробити це прямо зараз.