Коли відомий в усьому світі популяризатор науки і провідний іспанськомовний експерт з емоційного інтелекту раптом починає писати книжки для дітей, вони як мінімум заслуговують на увагу. Хто така Ельса Пунсет, чим вона відома і чому вирішила звернутися до дітей?

Основна інформація про Ельсу Пунсет

До того моменту, як видавництво «Каламар» навесні 2021 року випустило книгу «Як відчайдухи стрибали з висоти», україномовний читач навряд щось чув про Ельсу Пунсет. Проте в іспаномовних країнах ця авторка має репутацію гуру емоційного інтелекту.

Емоційний інтелект для Ельси Пунсет – це потужний інструмент для позитивних змін в житті. Пунсет має 2,5 мільйни читачів в десятках країн світу. Вона виступає на радіо, телебаченні, веде популярний канал на youtube, збирає повні зали на свої живі лекції.

Секрет популярності

Головне послання Ельси Пунсет – в нестабільному, непередбачуваному, суперечливому світі можна бути оптимістом. Авторка дає практичні способи зберігати рівновагу навіть посеред життєвих штормів.

Вона переконана, що коли людина береться розвивати свій емоційний інтелект, покращуються її стосунки в сім’ї, на роботі, з дітьми і батьками, а отже, підвищується якість життя.

Ельса професійно розбирається в філософії, літературі, журналістиці, має ступінь з гуманітарних наук. Ґрунтовний науковий підхід робить її на голову вище доморощених «позитивних психологів» і дозволяє говорити про так званий розумний оптимізм.

Завдяки своєму таланту доступно викладати думки і просто говорити про складне, Ельса надихає людей працювати над собою і ставати інтелектуальними оптимістами.

Про що Ельса Пунсет розповідає дорослим

Перша книга Ельси Пунсет «Компас для емоційних навігаторів» побачила світ в 2009 році. Вона про безпрецедентне значення емоцій в житті людей, адже в глибині свого єства усі ми відчуваємо, а не думаємо.

Книга розповідає, як отримати впевненість в сучасному світі, який дає безмежну свободу, але не дає підказок, що з нею робити. «Компас» дозволяє дорослим людям «доростити» себе до емоційно зрілих особистостей, здатних вибудовувати міцні і гарні соціальні зв’язки.

В 2014 році вийшла книга «Рюкзак для Всесвіту». В ній авторка дала вичерпні відповіді на фундаментальні питання щодо емоцій:

 • як довго повинні тривати обійми?
 • який сенс плакати?
 • як змінити нашу удачу?
 • чи є мета у закоханості?
 • чому горе неминуче?
 • як навчитися боятися?
 • з якого віку люди брешуть?
 • чому відчувають заздрість?
 • скільки друзів потрібно для щастя?
 • чи можна уникнути зайвого стресу?
 • чому подряпина на авто болючіша для чоловіка, ніж для жінки?
 • чи є емоційні прийоми для схуднення?

Не дивно, що книга стала бестселером!

Книги для дітей

Соціальна місія Ельси Пунсет – емоційна зрілість її читачів, слухачів, глядачів. В 2015 році авторка звернулася до дитячої аудиторії, адже фундамент емоційного інтелекту закладається в перші роки життя. Так з’явилися її книжки для дітей молодшого віку і на світ з’явилася серія Los Atrevidos – «Відчайдухи», до якої увійшли 8 книг для дітей 5 років.

Це вісім захопливих історій з чарівними ілюстраціями, від яких діти в захваті. Кожна з них значно більше, ніж просто цікава розповідь, адже в розважальній формі вчить дітей справлятися з власними емоціями.

Батьки мріють, щоб їхні малюки були щасливі. Ельса Пунсет пропонує перевірений рецепт – розвивати в дітей емоційний інтелект.

2 бонуси «Відчайдух» для батьків

Перше і основне, що отримують турботливі дорослі – можливість якісно провести час з дітьми, обговорити їхній внутрішній світ і переживання. В ігровій формі діти навчаються розпізнавати в себе ті чи інші емоцій, згодом – помічати їх в інших людей. Так формуються емоційна зрілість і здатність співпереживати – емпатія.

Другий сюрприз для батьків знаходиться в кінці кожної книги. Це супер-концентрована, мега-практична методичка, що містить найкращі напрацювання по темі, навколо якої побудована історія.

Призначена для батьків «Майстерня емоцій» в першій книзі, присвяченій роботі зі страхом, висвітлює такі теми:

 • особливості страху, як він спрацьовує, чим відрізняється від тривожності;
 • основні страхи в дітей різного віку;
 • як батьки можуть помогти дитині подолати боязкість;
 • кілька дієвих стратегій, що дозволяють контролювати свій страх;
 • як скласти план подолання страху.

Ельса Пунсет – рідкісний приклад письменників, чиї книги не просто розважають чи інтелектуально наповнюють, але й змінюють якість життя. Видавництво «Каламар» подарувало українським читачам дитячу серію авторки, залишається сподіватися, що скоро нам будуть доступні усі її книги про емоційний інтелект.

У нас на сайті ви можете замовити книги по емоційному інтелекту від провідних авторів в цій сфері: Ельси Пунсет, Сусанни Ісерн, Анни Льєнас.

 

«Як відчайдухи стрибали з висоти»