1. З самого дитинства Андерсена приваблювало творчість, хоча навчався в школі він кепсько, і до кінця життя писав з помилками.

2. Але казкар мав дуже велику кількість страхів — поширених і абсолютно незвичних, дивних. Він боявся псів та бути пограбованим. Також у нього великий острах викликала сама лише думка про те, що він може померти під час пожежі. Уявіть собі, він навіть постійно носив із собою мотузку. Яким чином вона пов’язана із вогнем. Все просто: з її допомогою можна вилізти з палаючого будинку через вікно. Ще одна незвична фобія Андерсена — страх залишитися без паспорта.

3. У день народження казкаря відзначається Міжнародний день дитячої книги (IBBY). Він був започаткований у 1956 році.

4. Андерсен був сучасником Олександра Сергійовича. Але останній був дещо старшим. І його твори були вже досить відомими. Казкар був щирим прихильником його таланту. І дуже хотів отримати підпис Пушкіна. За замовленням він його отримав. Це був надпис на книзі «Елегія», видання 1816 року. До останніх днів він зберігав цю книгу і дуже хизувався тим, що має її. Вона не загубилася. Відомо, що в наш час вона зберігається в Датській Королівській Бібліотеці.

5. Зовсім недавно в Данії була виявлена ​​невідома досі казка Андерсена під назвою “Сальна свічка”. Рукопис був виявлений ​​серед паперів в архіві датського міста Оденсе місцевим істориком.

Видавництво ‘”Каламар” видало нову “Дюймовочку” з оновленими ілюстраціями

Books