Сусанна Ісерн створює книжки, які змінюють дітей. В чому секрет впливу її історій та героїв? Можливо у дивовижній комбінації компетенцій, адже окрім письменницької карьєри, Сусанна ще й психотерапевтка, університетська викладачка і мама трьох дітей.

Біографія всесвітньо відомої авторки

Сусанна народилася в 1979 році у невеличкому містечку Сео-де-Урхель в Каталонії. Її дитинство пройшло серед мальовничої природи у підніжжя Піренеїв. Вона обожнювала спостерігати за життям комах, лікувала хворих тварин, дуже переживала за біологічні види на межі зникнення.

Дівчинка з дитинства вигадувала історії і уявляла, що дізналася їх від друзів-тварин, тож вона завжди носила з собою зошит, щоб встигати записувати.

В юності Ісерн з головою поринула в навчання, кар’єру і сім’ю, тож свою першу книгу опублікувала в 2011 році. Досвід спілкування з дітьми і клієнтами вона використала у своїх книжках, тож вони вийшли особливими.

Наразі Сусанна проживає на півночі Іспанії у місті Сантадері, одному з перших в світі «розумних міст».

Особливі книги

Кілька десятків книг Сусанни Ісерн переведені більше, як на 10 мов світу, ними зачитуються сотні тисяч дітей. В чому секрет їхньої популярності?

Сусанна Ісерн багато років допомагає своїм клієнтам знаходити шлях до внутрішньої трансформації. Вона використала його в своїх дитячих книжках, щоб не просто розважати, а допомагати дітям.

Розвиток емоційного інтелекту для Сусанни Ісерн – головна задача дитинства, адже саме він закладає в дитячій психіці основу для щасливого, самодостатнього життя.

Важливість емоційного інтелекту

Психологи назвали емоційний інтелект ключем до щасливого життя, але для батьків це словосполучення все ще звучить абстрактно. Як пов’язані між собою емоційний інтелект та щастя?

Людина з розвиненим емоційним інтелектом:

·         розуміє власні емоції і почуття інших людей;

·         вміє ефективно спілкуватися;

·         не порушує кордонів і базових прав інших;

·         незалежно від обставин здатна спиратися на себе, а не шукати опору в інших.

Людина з цими комптенціями досягне успіху в будь-якому суспільстві. Між двома спеціалістами приблизно рівного професійного рівня підвищення чи цікаву роботу отримає той, з ким легко домовитися, хто вміє знаходити спільну мову з керівництвом чи підлеглими. Йдеться не про підлабузництво, а про шарм, здатність доводити власну точку зору без приниження інших.

Міцні сім’ї та тривала дружба вдаються тим, з ким добре, хто не тягне ковдру на себе і не підраховує власні внески в стосунки в уявному екселі. Навпаки, люди з розвиненим EQ хочуть давати, радіють можливості робити щось для близьких.

Розвиток емоційної сфери за допомогою книжок

Сусанна Ісерн однією з перших вдало поєднала розважальний формат дитячої літератури з психотерапевтичним впливом. В Україні поки що видано тільки 5 книжок письменниці, переважну більшість з них маленьким українцям подарувало видавництво «Каламар».

«Це ж не джунглі!» – книга, що має непояснюваний, майже магічний вплив на малих нехочух. Вона адресована дітям від 3 до 6 років, які на усі прохання дорослих відповідають: «Ні» та «Не хочу». Після книги діти починають прибирати за собою, а кількість «ні», сказаних виключно з бажання протирічити зменшується в рази.

 

Окрім безперечного трасформуючого впливу на поведінку дітей, книжка ще й дуже гарна і цікава. Вона надрукована на якісному папері, а ілюструвала її незрівнянна Росіо Бонілла, яка не потребує рекомендацій. Маленькі читачі неминуче переймаються історією, що трапилася з милою, але вередливою Полою і разом з маленькою героїнею засвоюють урок, який вона отримала.

«Велика книжка суперсил» – принципово новий, творчий і такий, що надихає погляд на тему талантів. Ми звикли сприймати таланти, як щось недостяжне, що вирізняє небагатьох людей з-поміж решти. Та Сусанна Ісерн – психотерапевтка, отже для неї кожна особистість особлива, а її суперсила – це те, що виходить найкраще і подобається найбільше в світі.

 

Письменниця склала список суперсил і запропонувала дітям обрати з нього одну чи декілька. Залишається тільки застосовувати і розвивати обраний талант. Після цього маленькі супермени та супержінки опанують навичку знаходити ще більше талантів-суперсил, адже в книзі тільки невеличка їх частина!

«Зошит суперсил» – практичний посібник з цікавими завданнями, який допоможе дітям тренувати свою суперсилу і усвідомлювати себе талановитою особистістю.

 

«Велика книжка суперскарбів» – ще один каталог, також прикрашений неймовірними ілюстраціями Росіо Бонілли. В цій книзі авторка знов пропонує обрати особисте джерело натхнення і внутрішньої сили.

 

З цієї книжки діти дізнаються, що кожна людина часом почувається виснаженою, і це нормально. Також нормально знати, де поновлювати запас сил. Дитина зможе обрати, що навколо неї є таким джерелом. При цьому діти 5 – 8 років матимуть нагоду замислитися над власним внутрішнім станом, роздивитися його з усіх сторін, краще зрозуміти себе.

Психотерапевтичні книги Сусанни Ісерн формують в дітях міцний фундамент самоусвідомлення та саморегуляції, роблять їх сильними і самодостатніми.