Емоційний розвиток – це надзвичайно цікаве заняття. Особливо в гарній компанії. Каталонська арттерапевтка випустила нову книгу мегапопулярної серії про емоційного Монстрика. Улюблений герой став справжнім профі, який володіє цілим арсеналом самодопомоги під час емоційних штормів.

Про що книга «Монстрик – лікар емоцій»?

Монстрик надзвичайно обізнаний щодо емоцій: які вони бувають, як впливають на самопочуття і як поліпшити свій внутрішній стан. Його вміння вже визнають друзі й звертаються до монстрика-лікаря, коли на душі не дуже добре.

Дівчинка Нуна прийшла до Монстрика з конкретною проблемою: вчора вона погодилася зробити дещо, чого їй робити не хотілося, і тепер почувається приголомшеною й ошелешеною. Вона вирішила поспілкуватися зі своїм другом, який прокачав емоційний розвиток і розуміє, як все влаштовано з емоціями.

Монстрик спершу все з’ясовує про самопочуття Нуни. Дізнається, де в тілі знаходиться її дискомфорт і наскільки він сильний. Коли з діагностикою покінчено, Монстрик дістає чарівну аптечку емоційної регуляції. В ній безліч ліків від емоційного дискомфорту!

Нуні довелося застосувати чимало різних ліків, адже її дискомфорт був доволі сильний. Вона особливим чином подихала і порухалася, висловила слова, які накопилися всередині та намалювала власні неприємні відчуття, частинку неприємних емоцій залишила в глині й розмалювала «мандалу» – карту, по якій провела свою душу в центр – у безпечне місце, де їй буде добре.

Коли Нуні стало вже майже зовсім добре, вона зрозуміла, що не вистачає ще дрібки обіймів. Наприкінці лікар прописав дівчинці сироп «Ні» й видав докладну інструкцію, як ним користуватися, адже це дуже сильний препарат для дитячих емоцій.

В кінці книги Монстрик пропонує усім маленьким читачам зробити свою аптечку емоційної регуляції.

Останній розворот – це звернення Анни Льєнас до батьків та вихователів. Вона надихає дорослих забезпечити дітям 4 базові умови для відчуття безпеки та розвитку високого рівня емоційного інтелекту.

Як книга розвиває емоції дитини

«Монстрик – лікар емоцій» – напрочуд практична книжечка. Невеличка історія про дівчинку Нуну, яка не змогла сказати «Ні», і через це відчула всередині неприємне муляння. Це скарбничка практичних вправ і лайфхаків.

5 шляхів до емоційного розвитку в компанії з Монстриком-лікарем:

  1. Між вчинками та самопочуттям існує чіткий причинно-наслідковий зв’язок. Щоб добре почуватися, варто бути вірним собі й вчиняти добре.
  2. Емоції певним чином відчуваються фізично. Якщо бути уважним до себе, можна зрозуміти, де емоції знаходяться в тілі, які відчуття викликають.
  3. Емоції мають певну інтенсивність. Силу емоцій дуже легко визначити за різними шкалами. Монстрик пропонує Нуні аж 2 такі лінійки.
  4. Емоції можна змінювати. Разом з Нуною дітлахи спробують, як на їхнє самопочуття впливають різні заняття: асоціативне говоріння, активний рух, створення карти внутрішнього світу, ліплення й звісно – обійми!
  5. Вміння відмовляти – надзвичайно важлива навичка, якої треба вчитися.

 

Чи помічали ви, що читання дитячих книг разом з дитиною надихає і наштовхує на роздуми про дитину, її внутрішній світ, способи допомогти малечі? В своїй новій книзі Анна Льєнас приділила увагу батькам.

Всього один розворот, але на ньому авторка встигла:

  • дати дорослим (батькам та вихователям) порцію натхнення займатися емоційним розвитком дітей;
  • дати 4 головні поради для успішного формування емоційної стійкості дітей.

Головний меседж Анни Льєнас до дорослих полягає в тому, що регулювання емоцій – це ті навички, яким дитина не може навчитися самотужки. Лише дорослі своїм прикладом і терпінням можуть виховати дітей врівноваженими.

Монстрик: вся серія

Це вже не перша книга видавництва «Каламар» про цього чарівливого героя. Наразі серія складається з 5 книг та практичних зошитів. Усі разом вони створюють потужну базу для формування емоційного інтелекту.

«Монстрик та його кольори» – знайомить дітей 3 – 6 років з основними емоціями. Мінімальна кількість тексту чудово підходить для найменших дітей – пробувати читати дитині цю книжку можна з 2,5 років. Кожна емоція асоціюється з певним кольором – це наочно, зручно і зрозуміло малюкам.

Попри практичність, книга дуже поетична. Авторка використовує образи водночас легкі та глибокі. Батьки діляться, що після прочитання малюки часто описують свій стан за допомогою кольорів, наприклад, «Я зараз червоний», «Мені жовто» тощо.

Розмальовка з Монстриком – допомагає закріпити знання про базові емоції, що їх діти отримують з книги «Монстрик та його кольори». Діти зможуть відчути емоції улюбленого героя в 37 життєвих ситуаціях. А в батьків буде 37 можливостей поговорити з дітками про їхні емоції в різних обставинах.

Розмальовка надрукована на щільному папері, тож з нею можна працювати хоч фарбами, хоч фломастерами чи тиснути олівчиками – з другого боку малюнок залишиться неушкодженим.

«Монстрик іде до школи». Книга розглядає комфортні стосунки в колективі, як один з аспектів емоційного розвитку. Йдеться про адаптацію до школи, а також до садка, адже програма першого класу іспанських шкіл нагадує український садок.

«Щоденник Монстрика» – надзвичайно крутий інструмент емоційного розвитку для молодших школярів! Щоденні коротенькі записи про самопочуття привчають дитину до самодисципліни, вчать вловлювати зв’язок між подіями та емоціями, допомагають брати відповідальність за власні почуття.

Огляд книги «Монстрик – лікар емоцій» для того, щоб ви оцінили достойне поповнення бібліотечки емоційного інтелекту для дошкільнят та молодших школярів.