Кожній людині знайоме відчуття змішаних почуттів: коли ми водночас любимо і ненавидимо, сердимося і відчуваємо провину, плачемо і сміємося. Кожен дорослий знає, що ці відчуття можуть приносити дискомфорт. В 2,5 – 3 роки маленькі люди не знають навіть назв власних почуттів, тож не мають досвіду, який би допоміг їм зрозуміти, що з ними відбувається.

Це одна з причин підвищеної емоційної збудливості дітей перших років життя. Іспанська арттерапевтка Анна Льєнас створила книги для розвитку дітей, які допомагають розібратися у власних емоціях і отримати перший досвід їхнього впорядкування.

Опис книги «Монстрик і його кольори»

Найкращі дитячі книги для найменших завжди максимально прості. «Монстрик і його кольори» не виключення. Сюжет книги надзвичайно простий: всередині монстрика змішалися різні кольори – це його емоції. Монстрику ніяково. На щастя в нього є чудова подружка на ім’я Нуна, яка знає, як дати раду емоціям.

Разом з подружкою, монстрик розкладає почуття по окремих баночках: червону злість, жовту радість, зелений спокій, чорний страх, синій сум. Кожна емоція в книзі описана кількома короткими, але напрочуд точними реченнями. Насамкінець всередині монстрика залишається лише рожева любов.

У 2015 книжка отримала премію ім. Жунседи в номінації «Найкраща книжка з малюнками». Цю нагороду вручає Каталонська асоціація професійних ілюстраторів (APIC). Перший наклад іспанською мовою був 300 000 екземплярів. Згодом книгу переклали більше, ніж на 25 мов світу, і в кожній країні вона ставала книжковим хітом.

Кольоровий монстрик – не монстр!

Деяких людей дивує, що професійна арттерапевтка з багаторічним досвідом роботи з дітлахами обрала за головного героя терапевтичної серії для малят якогось монстра, а не, припустимо, милу тваринку.

Але ж кольоровий монстрик ніякий не монстр! Наведемо щонайменше три обґрунтування вибору саме цього персонажу.

По-перше, дітям набагато легше проектувати власні почуття, особливо такі непрості, як злість чи страх, на фантастичного персонажа, якого в природі не існує. Монстрик ідеально підходить!

По-друге, тема монстрів в якості позитивних героїв – не така вже рідкість в культурі різних народів. Кумири мільйонів, мумій-тролі – милі персонажі, прообразом яких були тролі зі скандинавських казок і міфів – істоти антисоціальні, сварливі та капосні.

Ще один приклад – чудовий мультфільм «Корпорація монстрів», створений американськими анімаційними студіями Disney Enterprises Inc та Pixar Animation Studios. Кумедна історія про монстрів, що бояться дітей, та все ж змушені їх лякати, аби врятувати власний світ допомагає дітлахам подолати страхи.

По-третє, головний герой серії Анни Льєнас про кольорового монстрика надзвичайно милий. Його розгублення від напливу емоцій не може не зворушувати. Недарма цього героя обожнюють дітлахи з різних країн і народів, адже дітей неможливо обманути зовнішністю, вони дивляться глибше, в самісіньку суть.

Як працює розвивальна книга про монстрика?

Терапевтичні розвиваючі книги для найменших – потужний інструмент, який батьки можуть використовувати для розвитку емоційної сфери малюків.

Розвивати дитячі емоції важливо, адже:

  • Це допомагає скорегувати поведінку дітей. Коли вони розуміють, що відбувається всередині них, то отримують здатність керувати власними емоціями.
  • Це навчає дітлахів розуміти інших людей навколо.
  • Це розвиває емоційний інтелект, який в XXI столітті вважають надзвичайно важливою компетенцією. Люди, що вміють керувати собою та спілкуватися з іншими, мають більше шансів отримати гарну роботу, підвищення, побудувати успішні особисті стосунки тощо.

Книга «Монстрик і його кольори» стримана по кольорах і не перевантажена деталями, що важливо для найменших дітей.

Відео-огляд книги «Монстрик і його кольори»

Вона зрозуміла дітлахам з 2,5 років, адже кожна емоція асоціюється з певним кольором. Діти швидко вловлюють взаємозв’язок і через колір їм легше пояснити свої почуття – як для самих себе, так і для інших.

В книзі обмаль тексту, але кожне слово вивірене і на своєму місці. Завдяки талановитому перекладу Ярослави Стріхи, книга має особливий ритм, тож читається, немов мантра чи медитація. Отож читання заспокоює і врівноважує не тільки дітей, а й батьків.

Цю книгу відкрило українцям видавництво «Каламар». Це означає, що вона надзвичайно якісна, адже на її виробництві не економили. Книга має великий формат 25 x 25 см, надрукована на щільному гладенькому папері, якого приємно торкатися і який не так легко затерти чи випадково порвати.

 

Дитячі книги на кшталт «Монстрик і його кольори» не лише розважають (хоч і це надзвичайно важливо), а й розвивають малюків. Купуйте просто зараз світовий бестселер для розвитку емоційного інтелекту дітей.