Сусанна Ісерн – іспанська авторка дитячих книжок, перекладачка, практикуюча психологиня та мама трьох дітей. З-під її пера вийшли такі популярні твори, як «Це ж не джунглі!» та «Велика книжка СУПЕРСИЛ».

Навігація по статті:

Становлення письменницею

Ця жінка пише книжки, які не просто розповідають дітям про казкові пригоди персонажів. Її герої на власному прикладі вчать малечу, як діяти в різних ситуаціях, як знайти гармонію зі світом та власними емоціями. У своїй творчості авторка поєднує психологію та особливості дитячого когнітивного, психоемоційного та особистісного розвитку, що робить її твори не лише яскравими та цікавими, а й корисними.

Сусанна народилась у невеличкому іспанському містечку Сео-де-Урхель у 1979 році. Зростаючи в оточенні мальовничих гір Піренеїв, дівчинка з самого дитинства мала хист до письменництва. Доки зростала, вона скрізь носила із собою кольоровий записник і ручку, куди нотувала всі свої ідеї для майбутніх історій. Вже в 8 років пані Сусанна отримала першу літературну нагороду, а потім ще одну – в 11 років.

Дебютне видання «¡Pilú, Pilú!» побачило світ у 2011 році, це був ілюстрований альбом. В одному з інтерв’ю пані Сусанна сказала, що це було початком мрії, яка втілювалась з кожним днем. З тих пір авторка опублікувала понад 30 книжок для дітей і отримала десятки премій та літературних нагород і відзнак. Твори пані Ісерн перекладають різними мовами, у тому числі шрифтом Брайля, і видаються на міжнародному рівні.

Чому варто читати книги Сусанни Ісерн

У своїх книжках авторка розповідає історії, де головні герої опиняються в різних ситуаціях, в них діти можуть побачити своє відображення. Співчуття, яке викликають ці історії, допомагає малюкам рости в усіх відношеннях.

«Їх думки, їх досвід, їх проблеми, їх спосіб говорити і висловлювати себе – частина мого світу і моє натхнення. Вони часто – іскра, яка запалює ідею для нової історії», – так говорить Сусанна Ісерн про своїх дітей.

Окрім письменництва, пані Сусанну приваблювала психологія, тож саме цим напрямком вона рушила, коли прийшов час обирати заклад для вступу. Зараз жінка живе в іспанському місті Сантандер, викладає психологію у Європейському університеті Атлантики, має статус професорки та керує медичним відділенням центру дитячого розвитку.

Книжкове видавництво «Каламар» займається сучасною дитячою літературою, до каталогу корисних видань увійшли також і твори Сусанни Ісерн. Історія про те, чому важливо підтримувати вдома порядок та що буває, коли діти роблять лише те, що їм хочеться, розгортається на сторінках книжки «Це ж не джунглі!». Авторка у грайливій формі пояснює малюкам та їх батькам, як налаштувати побутові правила та домовитись між собою.

«В мене самої вдома ростуть маленькі «Ні», і деколи дуже складно з ними домовлятись. Дітям потрібно допомогти зрозуміти причину наших прохань і те, що їх співпраця важлива для нас. Ця історія показує це кумедним і дещо божевільним чином. Хоча для мене найважливішим є те, що ця книга досягає маленьких і дорослих сердець, та викликає щось більше, ніж просту посмішку», – коментує пані Сусанна.

Якщо ця історія створена для того, щоб спростити батькам завдання привчити малечу до порядку, то «Велика книжка СУПЕРСИЛ» показує дітям, що кожен з них – особливий. Це історія про те, як знайти та розвивати свою «суперсилу» – хист до танців, малювання, співу, точних наук, проєктування.  Сама авторка про цю книгу говорить так: «Іноді ми приділяємо дуже багато уваги достоїнствам, які є у інших, і ми забуваємо цінувати власні. У всіх нас є суперсила, здібності, які роблять нас унікальними. Завдяки цій книзі я сподіваюся, що всі хлопчики і дівчатка знайдуть їх у собі».

У своєму блозі пані Сусанна згадує дитинство і те, як прокидався хист до написання історій. Вона зростала активною та допитливою дитиною, весь час десь бігала, роздивляючись навколишній світ – гори, рослини, комах та тварин. Часто їй траплялось знайти поранену тварину чи пташку, разом із мамою маленька Сусанна врятувала не одне життя. Згодом під час прогулянок дівчинка почала помічати, як світ шепоче до неї. Шурхіт дерев, цвірінькання пташок, пісня вітру – скрізь вона чула історії, які пізніше переносила на папір. Так народжувались дивовижні сюжети, з’являлись цікаві, оригінальні персонажі.

У 2018 році історію «Емоційний інспектор Дрило» поставили на сцені театру «Акуаріо». Зараз авторка намагається поєднувати сімейне життя, психологічну практику та викладання в університеті з письменництвом. Вона продовжує писати книжки навіть у подорожах, тож у її валізі завжди знайдеться декілька зошитів та ручка.