Суперскарби – це цінності, що надають життю сенс, розфарбовують його у яскраві барви. Книга пропонує дітям по-новому подивитися на улюблені заняття і усвідомити, що саме вони роблять щасливими.

«Велика книжка суперскарбів» вчить пильному погляду в себе і навколо, щоб око не замилювалося і справді важливе не залишалося непоміченим.

Це нагадування потрібне не лише дітям, адже дорослі схильні потрапляти в замкнене коло повсякденних справ, яке виснажує, але з якого дуже важко вирватися. Суперскарби переривають біг по колу, дозволяють зупинитися, глибоко вдихнути, видихнути і віддатися тим речам, які зовсім не є речима.

Уривки з книги

Коли вечоріє, Кандела ставить біля вхідних дверей велику миску з шинкою, сардинами й сухим кормом із курятини. На неї вже чекають місцеві коти. Вона пестить їхні черевця й чухає за вушками.

За вікно Кандела виставляє насіння соняшника і льону, а також свіжу воду. Тож прокидається вона під цвірінькання горобців і ластівок.

У її дитячій ванночці хлюпається черепашка Касіопея. Вона знайшла її покинутою в сміттєвому кошику для паперу. Щосуботи Кандела прямує до притулку для тварин і виводить на прогулянку стільки псів, скільки може втримати!

Адже Кандела обожнює тварин. Вона рятує покинутих і лікує хворих. Дбає про них і любить. Тварини – її найкращі друзі, усі разом вони – неповторна родина.

Суперскарб Кандели – ТВАРИНИ.

superskarbi 1 1024x650
Текст Сусанна Ісерн Ілюстрації Росіо Бонілла

Рашид робить домашнє завдання. Аж раптом на його олівець прилітає маленька комашка.

«А це що за створіння?» – запитує він, сповнений цікавості.

«Дай-но глянути… Це одноденка, – відповідає йому батько. –

А знаєш, що? Вона живе лише одну добу».

«Ой, то в неї обмаль часу…»

Тоді Рашид замислюється. Йому хотілося б мати більше часу на те, чим він волів би займатися. Наприклад, кататися на ковзанах, теревенити з друзями й лузати насіння, спокійно читати, не позираючи на годинник, чи просто нічого не робити. Як же йому хочеться мати час на те, щоб нудитися! Проте він майже постійно зайнятий у школі, у позашкільних гуртках чи з домашнім завданням. Напевно, слід попросити батьків, щоб забрали його з тенісу.

Аж тут одноденка летить геть і Рашид повертається з небес на землю. Ну от! Знову він відволікся, так ніколи не доведеш справу до кінця! Рашид зосереджується. Якщо він працюватиме швидко, то скоро впорається і зможе робити, що заманеться.

Суперскарб Рашида – МАТИ ЧАС.

superskarbi 2 1024x686
Текст Сусанна Ісерн Ілюстрації Росіо Бонілла

«Наступного року я поїду в парк розваг, з’їду з найвищої американської гірки й зайду в кімнату жахів. Я багато займатимуся і стану гітаристом відомої групи. А коли виросту, то об’їду весь світ, побуваю на дні морському й відкрию загублені материки. Ба навіть краще – я вивчатиму біологію, щоб стати науковцем: досліджуватиму клітини й винайду ліки від хвороб. А ще в мене буде велика родина й домашній улюбленець, я житиму закордоном і володітиму як мінімум чотирма мовами».

Міґель – великий мрійник. Він мріє у сні й наяву. У нього є спеціальний зошит, до якого він записує свої мрії й те, що необхідно зробити для їх здійснення. Він знає, що чари тут не допоможуть: потрібно докладати максимальних зусиль. Проте кожна велика справа починається з великої мрії.

Суперскарб Міґеля – МРІЇ.

superskarbi 3 1024x686
Текст Сусанна Ісерн Ілюстрації Росіо Бонілла

У Лари є таємна й дуже важлива подруга. Вони завжди разом: у школі, в парку, коли її запрошують на день народження… Навіть коли вона мандрує світом мрій.

Часом вона трішки на неї сердиться, але одразу пробачає. Хто ж іноді не помиляється? До того ж у неї безліч чудових рис, які все врівноважують: вона весела, розумна й хороша… А ще їй можна будь-що розповісти – вона дуже уважно вислухає. Вона завжди поряд, коли потрібна Ларі.

Ось чому Лара так про неї дбає. Вона говорить їй приємності й заохочує докладати зусиль, щоб досягати своїх цілей. Вона їй радить допомагати рідним і друзям – ставити себе на їхнє місце й завжди поводитися ними так, як їй хотілося б, щоб вони поводилися з нею.

Коли Ларі хочеться зазирнути своїй таємній подрузі у вічі, їй потрібно тільки глянути на своє відображення в люстерку.

Суперскарб Лари – ВОНА САМА.

superskarbi 4
Текст Сусанна Ісерн Ілюстрації Росіо Бонілла

Читання «Великої книжки Суперскарбів» та обговорення її допоможуть дитині краще зрозуміти себе і збудувати міцний фундамент, на який можна буде спиратися протягом усього життя.