Про монстрів чув кожен із нас – вони ховаються у темних закутках і попід нашими ліжками, чекають, поки ми заснемо, аби налякати нас чи – навпаки – може подружитися.

Монстри – невід’ємна частина культури: про них знімають мультфільми, їх описують у казках та рекламних роликах. І коли ми чуємо слово «монстр», то, звичайно, перше, що приходить на думку – монстрів не існує ніде, окрім нашої уяви. Але що, як ми доведемо вам, що монстри – справді існують? Ба більше – вони не просто існують, а й загрожують нашій планеті. Однак врятувати її можна. Як? Авторка Марі Г. Роде, яка написала книгу «Справжні монстри – загроза для планети» популярно розкаже своєму читачу.

Видання, яке цілком і повністю належить до екологічної літератури, розповідає про тих монстрів, які, вільно розгулюючи планетою, шкодять їй. Здіймають буревії, висушують водойми, знищують звірів. І проблема в тому, що дорослі не просто не помічають цих монстрів, а іноді й підгодовують їх. Але зупинити їх можна і треба.

Справжні монстри – загроза для планети - Сміттєконг

Книга складається із 22-х розділів, названих на честь монстрів. Названих досить промовисто, до речі. Дивіться самі: Озоножер, Спекозавр, Доїдавр, Смогодонт, Кислозливи, Сухозем, Сиронафт і так далі.

Кожен монстр має свою картку із детальним описом, який містить його портрет, дату відкриття, наукову назву, середовище існування і – найважливіше – перелік дій, що зміцнюють та знесилюють монстра.

От як описує авторка, до прикладу, Спекозавра: «Колись я був справжнім героєм, адже мав суперсилу – утримувати тепло Сонця. Але тепер я небезпечний – адже ви мене перегодували… Звідки я беру силу? Я харчуюся димом автомобілів, літаків і будинків».

Справжні монстри – загроза для планети - Спекозавр

А ось так – Озоножера: «…я тихцем собі гриз смачний озоновий шар: той невидимий захисний щит на небі, який затримує занадто сильні для вас, людей, промені сонця».

Ваги набирають і корисні поради, слідуючи яким дитина навчатиметься дбати про природу. Наприклад, скорочувати споживання – користуватися речами, які були у вжитку або мінятися цими речами з іншими. Або притримуватися принципу «Нуль відходів» – намагатися звести до мінімуму кількість речей, які викидаються на звалище.

Марі Г.Роде не просто описує монстрів – вона подає читачеві нову інформацію, яка йому обов’язково стане у нагоді.

«Справжні монстри – загроза для планети» містять прекрасні ілюстрації, які органічно поєднуються із текстом і дозволяють читачам візуалізувати монстра.

Окрім того, у книзі є відкидний аркуш із картою, на якій зображені усі найнагальніші і найгостріші загрози для планети. Там же міститься і словник із спеціальними позначками.

Справжні монстри – загроза для планети - Озоножер

Відзначимо, що «Справжні монстри…» – перша книга Марі Г.Роде. За фахом вона – ілюстраторка та дизайнерка, однак інтерес до проблем навколишнього середовища та міфології зробив свою справу. Таким чином, «Справжні монстри…» і з’явилися на світ.

Придбати книгу «Справжні монстри – загроза для планети» ви можете безпосередньо на сайті нашого видавництва. Перед покупкою ви можете ознайомитися із інформацією про авторів та ілюстраторів видання, а також прочитати фрагменти та рецензії відомих людей.