Не секрет, що варто привчати дитину опікуватися питаннями екології та навколишнього середовища із самого малечку. У такому випадку ми маємо усі шанси виростити екологічно свідому людину, котрій не байдуже, який слід залишиться після неї на Землі.

На допомогу батькам у цьому приходять відео, спеціальні ігри, література і, безумовно, власний приклад.

Ми би хотіли сконцентруватися на екологічній літературі, адже саме вона допомагає сформувати у дитини позитивне ставлення до природи, усвідомити, що вона – по-справжньому живий організм, який потребує захисту.

Огляд книжки «Як допомогти їжачкові та захистити полярного ведмедя»

Яскравий взірець екологічної літератури – книга «Як допомогти їжачкові та захистити полярного ведмедя» Джес Френч.

Видання має досить промовисту назву, яка уже скеровує малого читача у потрібне русло. По суті, це – збірка порад і лайфхаків, котрі можуть бути застосовані дітьми на практиці. Користуючись ними, дитина зможе досягти успіхів у бережливому ставленні до природи.

На перший погляд, спасіння планети – місія страшна і нездійсненна. Подумати тільки – чи до снаги одній людині рухатися у цьому напрямку? Джес Френч, авторка нашої книги, упевнена: до снаги. В основі усіх великих змін лежать буденні маленькі речі. То чом би й не почати з себе?

Починається книга «Як допомогти їжачкові та захистити полярного ведмедя?» із визначення поняття «природне середовище» та короткого огляду кожного із 12-ти місць існування живої природи: джунглі, гори, савани, високогір’я, сади, ліси, пустища, живоплоти і т.д.

Структура видання якраз і базується на описі кожного природного середовища, мешканців, які проживають у ньому та переліку порад, як саме цим мешканцям можна допомогти.

До прикладу, розповідаючи про сади, авторка наголошує на тому, що найпоширеніші мешканці садів – це їжачки, горобці, метелики та ящірки, яких часто плутають із зміями. Кожному виду Джес Френч дає детальний опис, указуючи навіть вагу та зріст/довжину.

Але особливої уваги, звичайно, заслуговують саме поради. Що ж ми можемо зробити, аби ці мешканці відчували себе комфортно у своєму природньому середовищі?

Так, наприклад, аби допомогти метеликам, посадіть у себе в садку медоносні квіти. Метелики та бджоли обов’язково прилітатимуть на гостину.

Якщо хочете принести більше користі садовим рослинам, збирайте дощову воду і потім нею поливайте квіти, дерева чи кущі.

Не смітіть та не розкидайте у садку шматочки пластика – він смертельно небезпечний для їжачків.

Огляд книжки «Як допомогти їжачкові та захистити полярного ведмедя»

Таку структуру має кожен розділ книги. Матеріал та лайфхаки легко сприймаються читачем ще й через те, що вони прекрасно проілюстровані роботами новозеландської художниці Анжели Кеоган. «Родзинка» її робіт – майстерне поєднання природного та цифрового світів. Талант Анжели та її уява допомогли здобути їй низку нагород.

Сама ж авторка – Джес Френч – розказуючи про природу, достеменно знає, про що саме вона говорить. Бо ж вона – не просто дитяча письменниця, а й ветеринар та зоолог. До речі, зараз Джес практикує на невеликих тваринах у Норфолку та веде передачу CBeebies Minibeast Adventures with Jess.

Джес Френч працює у напрямку екології уже досить давно, а одним із вагомих її здобутків вважається розроблений нею курс семінарів для учнів початкових класів стосовно місцевих та глобальних екологічних проблем.

«Як допомогти їжачкові та захистити полярного ведмедя» цінна ще й тим, що вона на практиці дозволяє зрозуміти: що для людини зрозуміла і звичайна річ, для їжака – справжня допомога. І можна довго розказувати дітям про сортування сміття та відмову від поліетилену, але набагато важливіше дати зрозуміти, як саме все взаємопов’язано. І чому викинутий пакет із того ж поліетилену може нанести смертельну шкоду океану та його мешканцям.

Це видання допоможе дитині більш усвідомлено ставитися до природи та усього живого.

Принагідно нагадуємо, що придбати книгу «Як допомогти їжачкові та захистити полярного ведмедя» можна безпосередньо на сайті видавництва «Каламар». Перед покупкою ви детально можете ознайомитися із інформацією про автора та ілюстратора, подивитися фрагменти з книги та прочитати рецензії на неї.