Навколишнє середовище потерпає від рук людини – це давно вже не новина для усіх нас. Екологи та провідні світові науковці б’ють на сполох. Людство безпосередньо відчуває на собі наслідки власної ж діяльності.

Викиди підприємств, автомобілів, забруднення повітря, надлишок пластику в екосистемах, глобальне потепління – цей список можна продовжувати безкінечно. Планета зазнає втрат, а тому так важливо сьогодні зрозуміти, наскільки важливо дбати про неї.

Екологічна література – вкупі з контентом на Ютубі – важливе джерело до розуміння цих проблем. Особливо велике значення мають книги про екологію для дітей.

Чим раніше ви розкажете дитині про необхідність дбати про природу, яка є живим організмом, тим більш екологічно вмотивованою вона виросте.

Видавництво «Каламар», розуміючи важливість екологічного виховання, пропонує своїм маленьким читачам та їхнім батькам спеціальну літературу. Розміщена вона у відповідному розділі, який носить назву «Книги про екологію».

Тож, як розповісти про екологію дітям? Топ книг

Книга Марі Ґ. Роде «Справжні монстри – загроза для планети» – чудово ілюстроване видання, яке в доступній формі розповість дитині про виклики і загрози, що стоять перед людством. Відзначимо, що книгу високо оцінила шведська екоактивістка Грета Тунберг.

«Якщо кілька дітей, які не пішли до школи, захопили заголовки всі газет, то уявіть собі, чого ми зможемо досягнути великим гуртом», – зазначила вона.

Ілюстраторка і видатна дизайнерка Марі Ґ. Роде описала у своїй книзі, що справжні монстри – не ті, які живуть у тебе під ліжком. А ті, що нищать природу: вирубують ліси, здіймають буревії, нищать звірів і висушують водойми. І ми усі маємо до цього відношення.

Але таким монстрам можна протидіяти. По суті, книга про монстрів – це набір корисних лайфхаків, якими можна послуговуватися у побутовому житті і дорослим, і дітям.

Кожен монстр містить детальний опис, а також перелік дій, які його послаблюють або ж – зміцнюють.

Уваги заслуговує спеціальний відкидний аркуш із мапою, де зображені усі небезпеки та виклики, що стоять перед людство. Мапа містить також спеціальний глосарій.

«Справжні монстри…» підійдуть дітям віком від 6 років.

Із інформацією про авторку, а також тими, хто працював над перекладом читачі можуть ознайомитися у відповідному розділі сайту.

«Як допомогти їжачкові та захистити полярного ведмедя» дитячої письменниці Джес Френч розкаже про те, як важливо захищати тварин та їхні середовища існування.

Книга містить описи та ілюстрації тринадцяти місць існування живих організмів – від садів до джунглів.

Що цікаво – для того, аби допомагати тваринам, не обов’язково вигадувати якісь складні способи. Дитина навчиться завдяки цьому виданню допомагати навколишньому середовищу без особливих зусиль.

«Як допомогти їжачкові…» містить розділ, який носить таку ж назву – «Як ти можеш допомогти».

Джес Френч відома тим, що отримала премію за глобальне молодіжне лідерство. Свого часу, авторка розробила програму, за якою студенти викладали учням початкових класів про екологічні проблеми.

Замовити книги ви можете у будь-який зручний для вас спосіб.

І замість висновку: чим раніше ви розкажете дитині про те, наскільки важливо належно ставитися до природи, тим вищі її шанси вирости свідомою в екологічному плані людиною.

А наша література обов’язково вам допоможе у цьому.