Після промови шведської екоактивістки Грети Тунберг на саміті ООН світ укотре заговорив про екологічні проблеми та шляхи їх вирішення. Промова носила досить емоційний характер, але левова частина правди в ній все-таки була.

Навігація по статті:

  1. Екологічні проблеми в Україні
  2. Як боротись з екологічними проблемами в Україні?
  3. Виховання культури бережного споживання ресурсів

Екологічні проблеми в Україні

ecology1 1024x766

Якщо вести мову про Україну, то прийнято говорити про такі екологічні небезпеки, як:

  • Проблема сміття

Згідно останніх соцопитувань, ця проблема постійно перебуває у топі. Українців турбує засміченість територій, нерегулярний вивіз сміття та відсутність інфраструктури для сміттєпереробки.

  • Забруднення повітря

Основний фактор, який впливає на стан повітря у населених пунктах України – безперечно, автомобільний транспорт. Саме він належить до основних забруднювачів повітря. До прикладу, саме вихлопні гази автомобілів містять більш, ніж 200 хімічних продуктів, які вважаються токсичними.

  • Промислові відходи

Основне джерело їхнього утворення в Україні – підприємства паливно-енергетичного, хіміко-металургійного, гірничо-промислового, агропромислового комплексів. Причому, найтоксичнішими вважаються ті, у складі яких знаходяться нафтопродукти, важкі метали і пестициди, що утворюються на промислових комплексах у Дніпропетровській та Донецькій областях. Майже 20 тис. га земель знаходяться під сховищами цих відходів, що у результаті забруднюють води та повітря.

  • Виснаження та збідніння чорноземів

Воно виникає внаслідок інтенсивної сільськогосподарської діяльності людини. Сюди ж можна віднести і промислове забруднення ґрунтів, достатньо широке розповсюдження монокультур, використання азотних і нітратних добрив.

Як боротись з екологічними проблемами в Україні?

ecology2 1024x683

Говорячи про шляхи розв’язання екологічних проблем, кожен житель України має усвідомлювати у першу чергу свою відповідальність. Не дивлячись навіть на те, що екологія – у пріоритеті державних задач.

Розглянемо кілька дієвих способів вирішення екологічних проблем

Доходи з відходів

Кожен ресурс колись вичерпується. Це ж стосується і нафти, природного газу, руди. Саме звалища можуть стати додатковими джерелами видобутку цих продуктів. Наприклад, у Мексиці на одному з таких звалищ було поховано близько 80 тон міді.

Ті ж терикони можуть стати джерелом для видобутку цементу чи кераміки, а побутове сміття – добрива чи горючого газу.

Отримання електроенергії із чистих джерел

Саме такий підхід дозволяє вирішувати проблему забруднення повітря та виснаження паливних корисних копалин.

Так, сонячні електростанції будуються без труб, які забруднюють повітря та системи відвалів, які, своєю чергою, забруднюють ґрунти своїми викидами.

Практично те ж саме стосується і вітроелектростанцій, які стають все більше популярними у світі та Україні зокрема.

Економія ресурсів

Кожен має свідомо та практично споживати природні ресурси, розуміючи, що вони – вичерпні. Вдумайтесь: в середньому українець витрачає кожної доби до 350 л води. Тоді як європеєць витрачає до 120-ти.

Економне використання води має стати нормою для нас. Погодьтеся, не так складно вимикати воду, коли чистиш зуби або коли намилюєшся.

Збереження природи

Мова йде про створення природоохоронних територій, де забороняється будь-яка господарська діяльність.

Виховання культури бережного споживання ресурсів

ecology3 1024x576

Чим раніше ви донесете своїй дитині думку про те, що до природи треба ставитися бережно, тим швидше отримаєте результати.

Займатися екологічним вихованням важливіше, аніж ви можете собі уявити.

У першу чергу, воно має бути направлене на формування позитивного ставлення до навколишнього світу. Головна думка, яку дитина має зрозуміти – природа – живий організм.

У цьому батькам допоможуть пізнавальні ролики на Ютубі та книги. Видавництво «Каламар» має на меті розповісти дітям, чому важливо правильно користуватися благами природи.

У спеціальному розділі, який так і називається – «Книги про екологію» – міститься література, яка в доступній і – разом з тим – розважальній формі допоможе це усвідомити.

Книга Марі Г. Роде «Справжні монстри – загроза для планети» розповідає про те, що справжні монстри – не ті, що ховаються під ліжком. А ті, які шкодять планеті. Саме вони можуть висушити озера, винищити звірів чи здійняти буревій. Але дорослі не те, що не борються з ними. Вони навіть підгодовують їх! Однак протидіяти їм можна. Ба більше – треба!

Авторка – видатна дизайнерка, яка співпрацювала з відомими брендами і яку хвилюють питання навколишнього середовища. «Справжні монстри…» – перша книга Марі Г.Роде.

Кожен монстр тут має свою картку, в якій міститься детальна інформація – хто він і які дії його послаблюють, а які – зміцнюють.

Видання «Як допомогти їжачкові та захистити полярного ведмедя» авторки Джес Френч розповість про те, що кожному організму на планеті потрібен захист.

Книга побудована у вигляді переліку корисних лайфхаків, які допоможуть зрозуміти, що для того, аби допомагати природі та тваринам багато не потрібно. Лише трохи зусиль та креативності.

Видання чудово ілюстроване, а тому стане в нагоді як дітям дошкільного віку, так і школярам.

Кожна книга в розділі містить детальну інформацію про автора, тих, хто працював над книгою, а також рецензії та цікаві факти.

Зробити замовлення можна безпосередньо на сайті «Каламар», обравши зручний спосіб оплати та доставки.

Пам’ятайте: дитині можна і треба прищепити любов до природи. Важливо мати терпіння та бути прикладом. Тоді у вас все вийде.

А наша література допоможе вам у цьому.