Книга «Еверест» Сангми Франсіс – річ, унікальна у своєму роді. Вона детально і з декількох аспектів розповідає історію найвищої гори на планеті – Евересту, або ж, як її ще називають, Джомолунгми.

До речі, видання було визнано кращим у номінації Bologna Ragazzi 2019 – Winner of Opera Prima. Цей конкурс – авторитетний орієнтир для дитячої книжки у цілому світі, а нагорода – одна з найпрестижніших відзнак в галузі дитячої літератури. До участі подаються найкращі книги у розрізі поліграфічного та графічного виконання.

Одвічним викликом для багатьох альпіністів – аматорів та професіоналів – було і, мабуть, залишається сходження на Еверест.

Але Сангма Франсіс розповідає про Джомолунгму не тільки з точки зору її підкорення. Книга, орієнтована на читачів віком від 7 до 12 років, стане цікавою усім, кого коли-небудь цікавило, як воно – побувати на «Дахові світу»?

«Еверест» – це не просто історія Едмунда Хілларі та Тенцінга Норгея. Видання складається із 6 розділів, які так чи інакше торкаються історичного, культурного, природничого та інших аспектів існування Евересту.

Так, у розділі «Гора Еверест» авторка розказує про те, як виникла гора, про гірський хребет Гімалаїв, як виміряти гору. Окрема увага приділена вершині гори, її флорі та фауні.

Сангма Френсіс майстерно поєднує фактаж із міфологією, знайомлячи свого читача із унікальними легендами народу шерпів та оповідками про Єті.

Переконані, що юному читачеві буде цікаво дізнатись більше про індуїстські та буддистські вірування і таким чином ближче познайомитись із культурою цього незвичайного народу.

А от розділ «Сходження на гору» присвячений не тільки персоналіям та альпіністам, які пробували чи сходили на Джомолунгму, а й небезпекам гори та Триликій богині.

Сангма Франсіс детально розповідає і про те, як альпіністи готуються до сходження, про базові табори, розташовані на Евересті та про дихальні системи, які розробили після першої невдалої спроби підкорити Джомолунгму.

Поряд із цим, авторка акцентує і на тому, що Еверест – це не просто виклик, це ще й – небезпеки: льодопад, мороз, біла пітьма, сераки… Не знаєте, що таке сераки? У вас є чудова нагода дізнатися

До речі, наприкінці книги міститься глосарій на дві сторінки, де можна прочитати значення усіх незнайомих слів. Дитина не тільки отримає задоволення від процесу читання, але і поповнить свій словниковий запас.

Інформацію Сангма Франсіс подає у доступній формі, а ще краще сприймати її читачеві допомагають чудові роботи титулованої ілюстраторки Ліск Фенг. Серед клієнтів останньої, зокрема, – New York Times, Time Out, Monocle.

Таким чином, читач зможе не просто прочитати про шерпів або про види тварин і рослин на Евересті – він зможе побачити їх. Так само, як і побачити таємничого Єті та Трилику богиню.

Купити книгу «Еверест» Сангми Франсіс ви зможете безпосередньо на сайті видавництва «Каламар», обравши зручний спосіб оплати та доставки.

Вможете ознайомитися із фрагментами книги та рецензіями на неї, що допоможе вам зробити правильний вибір.

Загалом же, зазначимо, що «Еверест» – прекрасна книга-мандрівка, яка допоможе дитині дізнатися багато нового та – хто знає – можливо спонукає її до майбутнього сходження на «Дах світу»?

Тому запрошуємо юних читачів дізнатися усі легенди та таємниці, які зберігає Еверест, із книги, яка стане справжньою окрасою дитячої бібліотеки.

А ось так пройшла презентація книги “Еверест”: