Енциклопедія для дітей «Гео-графіки» – унікальний атлас Всесвіту. Так можна впевнено говорити з багатьох причин, бо він справді надзвичайний: від ілюстраторки, що є відомою в світі художницею, чиї роботи виставляються в галереях, до форми подачі матеріалу, розрахованої на покоління альфа – «цифрових» дітей, народжених після 2010 року.

Видавництво «Каламар» подарувало цю книгу українському читачу навесні 2021 року. Наразі у видавничому портфелі «Каламару» є вже дві сучасні дитячі енциклопедії, адже «Гео-графіки» приєдналися до місяцем раніше презентованої «Я і світ» – про розмаїття соціального життя на нашій планеті.

5 причин вважати «Гео-графіки» однією з найцікавіших дитячих енциклопедій в Україні

Причина перша – актуальність. Книга створена для покоління сучасних дітей, які ростуть в цифровому світі – світі величезного числа даних. Сьогоднішні діти не сприймають довгих текстів, в них немає часу вчитуватися в складні визначення.

Натомість вони миттєво орієнтуються в великій кількості інформації, блискавично схоплюють умовні позначки, символи, розгадують шифри графіків. Тож «Гео-графіки» – справжній скарб актуальної інформації, поданої в найсучаснішому вигляді.

Причина друга – незвичайні ілюстрації. За стилістикою вони нагадують старовинні атласи, які в першій половині минулого сторіччя можна було зустріти в шкільних підручниках. «Сучасна старовина» заворожує дорослих. Дух історії для дітей не настільки важливий, але справляє відчуття дотичности до чогось значного.

Причина третя – книга, як витвір мистецтва. А все тому, що над нею працювала художниця зі світовим іменем, Регіна Гіменес. Вона з дитинства обожнювала старовинні атласи, могла роздивлятися їх годинами. В дорослому віці вона зробила спробу переосмислити ті зображення і створила з них серію надзвичайно цікавих картин. Пізніше вони стали основою цієї енциклопедії для школярів.

Причина четверта – надзвичайна якість книги. Чи не кожен, хто її бачить в живу відмічає, що книга вражає значно більше, ніж на відео і фото. Дорогий папір пасує концептуальним ілюстраціям і довершує сприйняття видання, як художнього витвору.

Причина п’ята – можливість подарувати дитині цілий Всесвіт. 96 сторінок цієї неймовірної дитячої енциклопедії містять неймовірну кількість сучасних даних про космос і нашу планету. Допитливі чомучки знайдуть в книзі безліч цікавих фактів.

Ця неймовірна енциклопедія однозначно заслуговує бути в кожній домашній бібліотеці. Справа навіть не в причинах, що ми навели, книгу варто одного разу взяти в руки – інших пояснень не знадобиться.