Святкування Дня святого Миколая – невід’ємна частина української культури та історії. І перша асоціація, яка виникає у всіх дітлахів та дорослих – подарунки під подушкою.

Давайте розберемося, ким був Святий Миколай, чому ми пишемо йому листи, кому очікувати на лозинку, а кому – на солодощі?

Навігація по статті:

  1. Історія Святого Миколая
  2. Коли ми святкуємо День святого Миколая?
  3. Трохи про лозинку
  4. Що покласти дитині під подушку?

Історія Святого Миколая

Якщо вірити історичним переказам, то жив Святий Миколай у 200-х роках нашої ери. Народився він у сім’ї віруючих людей – Нони та Феофана, котрі виховували його в релігійній атмосфері та одними з перших у тодішньому суспільстві похрестили хлопчика.

Миколай ріс глибоко аскетичною людиною, яка завжди приходила на допомогу всім нужденним. Пройшов деякий час, Миколай переселився до міста Мира, де його і висвятили у священики.

Після того, як батьки Миколая загинули, увесь свій спадок він витратив на те, аби допомагати іншим людям.  Робив він це таємно.

Але одного разу Миколая вистежили і на знак величезної пошани обрали його єпископом. За все своє життя він зміг врятувати сотні нужденних, визволяв полонених, допомагав людям на суші і на морі.

Завдяки цьому та своїй славі, котра йшла поперед нього самого, Миколая стали називати Чудотворцем. Згодом він став одним із найвідоміших християнських святих, якого канонізували після його смерті.

Коли ми святкуємо День святого Миколая?

Тут варто зазначити, що вшановують святого декілька разів на рік. На 19 грудня припадає день його смерті. Саме цю дату знають усі українські дітлахи.

Святого Миколая вважають заступником усіх сиріт. Раніше в Україні дарували подарунки таким діткам саме від його імені, однак згодом така традиція дещо трансформувалась, і сьогодні на подарунки від Святого Миколая очікують усі діти.

Трохи про лозинку

Усі діти на ранок 19 грудня очікують знайти подарунок у себе під подушкою. І кожен сподівається, що це буде не лозинка.

А все це пов’язано саме з постаттю святого Миколая. Згідно легенд та традицій, кожна людина має отримати винагороду за свої добрі справи, які вона вчиняла протягом року. Тому дітям, які вели себе добре, Миколай обов’язково покладе під подушку подарунок та солодощі, а діткам, які провинилися – лозинку або шматочок вугілля.

Ясна річ,що лозинку не клали нікому. Однак у такий спосіб малеча замислювалася над тим, чому так важливо у житті вчиняти правильно та чесно. І робити добрі справи, звісно.

Що покласти дитині під подушку?

Взявши на себе місію помічників святого Миколая, ми порадимо батькам декілька безпрограшних подарунків, які точно не залишать вашу дитину байдужою.

Звичайно, ми кажемо про книги!

Отож, поїхали.

«Рукавичка для носа» Оксани Кротюк книга, яка підійде діткам віком від 1 до 4 років. В ігровій формі авторка розповідає про здорові звички та їх важливість.

Невеликі повчальні історії про Ромчика та поряд з цим – чудові ілюстрації – скеровуватимуть вашу дитину до розуміння тези «здоровий – значить, щасливий».

Книжка входить до серії «Школа лікарки Тетті», що являє собою проект пізнавально-розважальних творів для найменших.

Тема, яку підіймає Оксана Кротюк – надзвичайно важлива, але дитина не відчує цієї серйозності за атмосферою гри. У цьому – одна із головних переваг видання.

Рукавичка для носа

«Червона одежина для маленької пташини» Джен Фернлі ілюстративна книжка про маленьку пташку-вільшанку та про її безмірну щедрість.

Напередодні Різдва вільшанка поділилася своїм одягом з тими, хто потребував цього найбільше. І як результат – сама залишилася без нього. Однак Санта не міг такого допустити, і пташина отримала найкрасивішу та найяскравішу камізельку!

Прекрасні ілюстрації та майстерний сторітелінг не залишить дитину байдужою та – що найголовніше – навчить емпатії.

Видання по праву можна назвати різдвяним, адже воно не тільки передає цю атмосферу, але й на 100% занурює у неї.

«Їде грудень на коні» Галини Маликкнижка розповість дітям молодшого шкільного віку про всі 12 місяців року за допомогою віршів і загадок. Прекрасним доповненням стануть ілюстрації, виконані талановитою художницею Ольгою Квашею.

Видання вчить дітей співпереживати, дружити та, звичайно, цінувати природу.

На рахунку Галини Малик це – 58 книжка. Її знають також як поетесу, перекладачку та драматургиню.

«Їде грудень на коні» можна з упевненістю назвати «календарем у віршах». При цьому, поезії написані у досконалій формі, тому стануть доступними навіть найменшим.

Прекрасним подарунком для дітей на День святого Миколая стане і комплект книг. Так, наприклад, радимо звернути увагу на комплект книг «Пік» та «Межа» Роланда Сміта.

Книги чудово підійдуть підліткам. Два бестселери розкажуть про талановитого руфера Піка, якого доля занесла аж на Тибет.

Паралельно з його пригодами, описаними динамічно та цікаво, діти шукатимуть відповіді на питання, що ж таке справжні стосунки, дружба, кохання, вибір та відповідальність.

Принагідно нагадуємо нашим читачам, що вони можуть обрати зручні для себе спосіб оплати та доставки.

Потурбуйтеся про найкращий подарунок для своєї дитини та передайте їй його через святого Миколая.

Пам’ятайте, що дива трапляються там, де в них вірять.

З наступаючими святами!