Любов – одне з найнеймовірніших почуттів, на яке здатна людина. Як же розповісти про нього дітям абсолютно різного віку? І щоб це було цікаво, інтерактивно та захоплююче для дитини. 

  • Як розповісти дітям про любов до 2 років? 
  • Як розповісти дітям про любов від 2 до 4 років? 
  • Як розповісти дітям про любов від 5 до 7 років?
  • Як розповісти дітям про любов від 8 до 12 років?
  • Як розповісти підліткам та старшим дітям про любов?

Як розповісти дітям про любов до 2 років? 

В цьому віці дитина все відчуває тактильно: через дотики, обійми, батьківське тепло. Це дарує їй відчуття безпеки, і того, що можна відділятися від батьків. У цей період їй важливо бачити стосунки між рідними, їхні прояви любові, адже це потім закладається у підсвідомості.

Іграшка Любов 

Неймовірний рожевий Монстрик із м’якого плюшу. З ним таааак приємно обійматися і. А ще це чудовий індикатор, що дитина відчуває в певний момент. 

Червона одежина для маленької пташини 

З цієї книги дитина дізнається про любов до оточуючих: друзів, батьків, близьких людей. Це надзвичайна емоційна ілюстративна історія про маленьку вільшанку, яка напередодні Різдва проявила себе напрочуд щедрою до своїх друзів. Та роздала їм весь свій одяг! 

Як розповісти дітям про любов від 2 до 4 років? 

Це період, коли відбувається розвиток особистості. Дитина починає ідентифікувати себе, як окрему особистість. Тому важливо саме в цьому віці важливо починати спілкуватись з дитиною про емоції, пояснювати, що кожна з них означає та що виражати їх – це нормально.

Книга “Монстрик і його кольори” 

imgonline com ua Compressed Vkab7UbBHerXm

Знайомство діток з таким почуттям як Любов, ми пропонуємо через книгу Анни Льєнас – “Монстрик і його кольори” та її головним героєм – кольоровим Монстриком. Ми пройдемося з малюком по всім базовим емоціям: Гнів, Сум, Радість, Спокій. А у фіналі розповімо дитині, що ж таке Любов. 

Як розповісти дітям про любов від 5 до 7 років?

Для цього віку дуже важливо розуміти, що відчуває сама дитина. І розуміння вкладу в стосунки. Наприклад, стосунки з одногрупниками в садочку чи школі, чи з батьками. 

В цьому віці важливо говорити про форми любові: це можуть бути обійми, дотики, висловлення почуття словами “Я тебе люблю”. 

З дітками можна разом почитати книги іспанської письменниці Сусанни Ісерн. Таким чином ви зможете разом попрацювати разом з дитиною над таким важливим почуттям, як Любов і провести спільно час.

Велика книжка СуперСкарбів 

imgonline com ua Resize WQKOJ8bqB9nBZkxX 1 1024x606

Авторка говорить про те, що Любов є одним із тих важливих Суперскарбів, які є у дитини. Це і любов дітей до батьків, і любов батьків до дитини, і дідусів та бабусь до своїх внуків. Вона закликає приймати та дарувати Любов. 

«Альваро має чарівну скриньку з цілунками, обіймами, лоскотом, усмішками та приємними словами. Він обожнює їх отримувати й дарувати. І що більше віддає, то повніша його скринька. Девіз Альваро – «Не відкладай на завтра цілунки, обійми, усмішки й ніжність, якщо можеш віддати їх сьогодні»

Відгадайте тепер, який СуперСкарб маленького Альваро? 

Правильно, Любов! 

Велика книжка СуперСил 

Запопука успіху в будь-якій справі – це Любов до того, що ти робиш: чи то Математику, чи то Кухарство, чи то Оповідання історій. Потрібно тільки визначити – у чому ж твоя СуперСила! 

“А все тому, що коли Ана танцює, світ навколо рухається, як зачарований. Склянки й тарілки вилискують, одяг шарудить, тварини вимахують хвостами й вусами в ритм мелодії. Навіть земля відгукується і двигтить у маленькому землетрусику. Дівчинка танцює на даху, під дощем, на кризі. Доки вона кружляє, все добре; ніщо не зітре усмішки з її обличчя.”

Ви вже певно здогадались, що СуперСила Ани – це Танець. 

Поговоріть з малюком про те, що в нього чудово виходить і що йому подобається робити. Допоможіть прокачати це вміння, і стати Супергероєм свого життя через Любов до справи, яку він робить!

Як розповісти дітям про любов від 8 до 12 років?

В цьому віці дитині можна прививати любов до природи, до тварин, до рослин, до всього, що нас оточує. Закладаючи таким чином правильні життєві цінності. 

Як допомогти їжачкові та врятувати полярного ведмедя 

imgonline com ua Resize 7Gnb0oFUFJd 2 1024x599

Ця неймовірна книга показує, що любити і дбати природу легко, цікаво та захопливо. Адже навіть маленькому їжачку допоможе невеликий отвір у паркані. А внести свій вклад у порятунок кита під силу кожному, навіть дитині у 8 років! У книзі зібрана велика кількість корисних порад і лайфхаків, про те, як дбати про навколишнє середовище. 

Як розповісти підліткам та старшим дітям про любов?

У віці активного статевого дозрівання важливо прививати Любов до насиченого та цікавого життя, подорожей, хобі. Показувати, що є інший світ: цікавий та різноманітний. 

Книга “Пік”

imgonline com ua Resize T5nwQRKAS6x 1024x576