Тренди української дитячої літератури в 2019 році

тренди української дитячої літератури в 2019 році

Тренд 1. Різноформатні пізнавальні книги
Це вже не традиційні великоформатні енциклопедії, які ми звикли колекціонувати у домашніх бібліотеках. Це пізнавальні книги, які створюються, виходячи з бажань дитини: і щодо контенту, і щодо формату. Тому – енциклопедії-розкладайки, бо так веселіше; з наліпками, бо цікавіше; міні-енциклопедії, бо зручніше; у стилі інфографіки, бо зрозуміліше.

Тренд 2 Книги, які розкривають дітей як особистостей
Сучасні діти не бояться думати, відчувати, говорити. І нова література їх у цьому підтримує, вона спонукає дитину самовиражатися, а батьків – мислити не шаблонами і стереотипами, а відчувати свою дитину і її індивідуальність. Сучасні діти – це справжні генератори, вони будуватимуть новий світ і нове майбутнє. А книги допомагатимуть їм у цьому, розвиватимуть їх фантазію та креативність.

Тренд 3. Книги-картинки
Українські батьки нарешті готові сприймати книги-картинки як “повноцінні”. Це книги, в яких ілюстрації так само важливі, як і текст (а, може, навіть важливіші). І це ті книги, які знайомлять дітей зі світом читання ще до того, як вони власне навчились читати. Бо саме через візуальну складову діти цього віку якнайкраще сприймають світ, у тому числі і світ книги. До речі, активно з’являтимуться і “книги-картинки” для старших читачів, а саме – комікси.

Дивитись ще