Наближаються зимові свята, на які малеча завжди очікує з нетерпінням. Згадайте себе у цьому віці: як чудово було прокинутися зранку 19 грудня і одразу подивитися під подушку – що ж там приніс Святий Миколай? Або на ранок 1 січня скоренько побігти до ялинки, аби перевірити, чи приходив Дід Мороз?

Магія цих святкових днів досі відлунюється чимось теплим і прекрасним усередині. Не дивлячись на те, скільки нам років.

Тож ми без особливих зусиль можемо уявити, щ о для дитини значать подарунки.

Багато батьків задаються питанням: яким має бути подарунок, аби він по-справжньому сподобався малечі? Яскравим, солодким, модним – яким?

Ми візьмемо на себе місію помічників Святого Миколая і заодно – Діда Мороз та порекомендуємо вам речі, які точно не залишать вашу дитину байдужою.

Звісно, ми говоримо про книжки!

Навігація по статті:

  1. Чому книжка – найкращий подарунок для дитини будь-якого віку
  2. Що подарувати дитині на 1 рік
  3. Що подарувати дітям від 3 до 7 років
  4. Що подарувати дитині віком від 7 до 9 років
  5. Що подарувати дітям віком 10+

Чому книжка – найкращий подарунок для дитини будь-якого віку?

Незалежно від того, скільки вашим синові чи дочці, книга стане в нагоді завжди, адже:

  1. Допомагає привити любов до читання. Тому чим раніше ви привчите сина чи доньку до цього процесу, тим вищі шанси, що вони ростимуть людьми з широким кругозором.
  2. Читання сприяє розвитку мовлення. Спочатку ви читаєте дитині вголос, а вона вчиться розрізняти інтонації, сприймати інформацію на слух, розуміти динаміку мовлення. Згодом це прямо впливає на її власну здатність формулювати думки, концентруватися тощо.
  3. За допомогою книги діти пізнають світ – у якійсь мірі ще досить новий і незвіданий. А що допоможе їм у цьому краще, аніж яскрава книга?

Видавництво «Каламар» знайомить своїх малих читачів та їхніх батьків із унікальною літературою, головна мета якої – емоційний та інтелектуальний розвиток дітей.

Тому зараз ми докладно хочемо розповісти про варіанти подарунків, які якнайкраще підійдуть малечі різних вікових категорій.

Що подарувати дитині на 1 рік?

Найкращий вибір для цього віку – видання, в яких акцент зроблено на яскраві та промовисті ілюстрації.

Зрозуміло, що у віці від 0 до 3 років діти ще не мають навички читання, однак це зовсім не означає, що її не варто розвивати змалечку.

Із асортиментом можна ознайомитись у розділі сайту нашого видавництва «Книги для найменших».

Зверніть увагу на дитячі казки та розвиваючу літературу. Останнім часом особливої популярності набуває жанр «віммельбух». Такі книги містять мало тексту та багато малюнків.

Розглянемо промовистого представника цього жанру «Новорічні канікули» Інни Рудої.

Це – книжка-розглядайка, основна цінність якої – в ілюстраціях. Завдяки ним дитина вчиться помічати, фантазувати, мислити логічно та запам’ятовувати.

Усі малюнки виконані технічно, надто дрібних деталей немає, а тому дитині не буде важко їх роздивлятися.

Одним словом, на маленького читача чекає незабутня зимова мандрівка вулицями Києва.

Що подарувати дітям від 3 до 7 років?

Від 3 до 7 років – той вік, коли у дитини починають формуватися навички емоційного інтелекту, а тому особливу увагу тут слід звертати на емоційну складову.

А література – надто спеціалізована – допоможе батькам у цьому.

Рекомендуємо обрати на подарунок дівчинці або хлопчику цієї вікової категорій  «Велику Книгу Суперсил» Сусанни Ісерн.

Авторка акцентує саме на тому, що у кожного – абсолютно у кожного – є суперсила. Треба тільки її у собі віднайти. Хтось прекрасно танцює, а хтось – співпереживає. Чиясь суперсила – його родина, а чиясь – друзі.

Таланти, риси характеру – те, що формує індивідуальність, а тому так важливо їх у собі відкрити.

Майстерний сторітеллінг та цікаві ілюстрації покажуть дитині, в чому її особиста суперсила. І розкажуть десятки історій про її однолітків.

Що подарувати дитині віком від 7 до 9 років?

Риса, яка відрізняє дітей шкільного віку, – допитливість. Рекомендуємо батькам зважати на це і звернути увагу на літературу, котра дасть можливість задавати питання і отримувати на них відповіді.

Переконані, що дитину зацікавить історія найвищої гори в світі – Евересту.

Сангма Франсіс написала унікальну по своїй суті книгу, яка так і називається – «Еверест». Що нас чекає на найвищій горі планети? Яка історія сходження на неї? Як виникла Джомолунгма (ще одна назва гори)? Яка там флора і фауна?

На ці усі запитання діти знайдуть відповіді у книзі Сангми Франсіс.

Ще одне надбання цього видання – його ілюстрації. Великі та барвисті, вони чудово доповнюють текст. І обов’язково захоплять навіть дорослих!

Що подарувати дітям віком 10+?

Література для більш старших дітей вирізняється широким спектром тем, котрі хвилюють сучасного підлітка – це і стосунки (з батьками і однолітками), і дружба, і перше кохання.

Герої таких книг виписані таким чином, аби ваші син чи донька впізнавали у них себе. І знаходили відповіді на питання, які їх хвилюють.

На подарунок радимо придбати видання «Пік», що написане Роландом Смітом.

Історія розповідає нам про 14-річного Піка, у якого досить незвичне хобі – він руфер. Сюжет стрімко розвивається навколо його захоплення і приводить нас аж на… Тибет.

Чому та як нам і розкаже повість Роланда Сміта.

До речі, її у 2008 році визнали кращою книгою у номінації «young adult».

Відзначимо, що «Каламар» пропонує читачам детально ознайомитися із вичерпною інформацією про кожне видання: авторами, редакційною колегією, перекладачами, ілюстраторами, рецензіями та вибраними фрагментами. Зробіть правильний вибір – подаруйте дитині книгу!