Віммельбух – це розвиваюча книга для дітей, яка складається з великої кількості картинок. В ній майже немає тексту, тому вона підходить дітям вже від 2-х років народження. Через велику кількість персонажів, які живуть власним життям, дитячі віммельбухи подобаються не тільки найменшим, але й дітям 6-7 років. Трапляються випадки, коли і дорослим цікаво трохи відпочити з цією книжкою в руках. Але чому Віммельбух такий особливий? Давайте розберемось.
Особливості Віммельбуха
Головна особливість Віммельбуха в тому, що в ньому майже немає тексту. Це дозволяє дитині самостійно вигадувати події, що відбуваються на сторінках. Вона розвиває фантазію і вчиться розуміти поведінку людей чи звірів.
Наприклад, книга “Новорічні канікули” видавництва Каламар. Яскравий віммельбух, який покаже дитині як проходять зимові канікули у дітей та їх батьків. Особливо цікаво читати цю книгу у період зимових свят, для того щоб підтримати новорічний настрій.
"Новорічні канікули" Інна Руда
Разом з розвитком фантазії, дитина вчиться зосередженості та уважності. Це відбувається за рахунок маленьких деталей, які не можна побачити швидко продивившись картинки. Дитина 2-3 років не помітить у Віммельбусі цієї особливості, поки ви їй на це не вкажете. Дуже важливо “читати” цю книгу разом з дитиною і вказувати на цікаві деталі.
Сидячи у сімейному колі, у вас є можливість вигадувати різні історії. Одного дня у Віммельбусі ви знайдете справжній детектив, а іншого – гумористичну пригоду з частиною фантастики. Все обмежується лише вашою уявою. Таким чином розвивається ще й мова дитини, адже вигадування пригод задача не лише батьків.
Отже, ми можемо виділити 5 особливостей Віммельбуха:
- Мало чи зовсім відсутній текст;
- Насичені подіями ілюстрації;
- Повністю задіяний весь простір розвороту книги;
- Сюжет кожен раз новий і вигадується читачем;
- Розвиває фантазію та уважність дитини.
Такого типу книги відрізняються від інших не тільки кількістю картинок, а й зовнішнім виглядом. Вони великоформатні і складаються з невеликої кількості сторінок. Замість звичайного паперу в них використовується щільний картон, тому їх можна без страху давати маленьким дітям – Віммельбух вони не порвуть.
Як користуватися Віммельбухом?
Для того, щоб книга виконувала свою розвиваючу функцію, потрібно не просто дати її дитини, а й поставити для неї задачі. Наприклад:
- Виділити окремого персонажа та попросити сказати, хто він такий і що робить на малюнку. Цей спосіб діє для дітей більше 3-х років і, перш за все, допомагає їм розвивати свою мову.
- Попросіть порахувати чи знайти якісь конкретні об’єкти на малюнку. Це розвиватиме не тільки математичні знання дитини, а й її уважність та зосередженість на задачі.
- Запитайте її про емоціональний стан конкретного персонажа чи групи. Така задача допоможе розвивати її емоціональний інтелект і розуміння поведінки оточуючих.
Такі ж задачі можна ставити і зовсім маленьким дітям. Тільки в цьому випадку на поставлене питання відповідати потрібно буде вам. Показуйте на персонажа та розповідайте хто він, де він працює та інші речі, які можна зрозуміти подивившись на нього. Таким чином, ваша малеча будете вивчати навколишній світ разом з вами.
Давайте дитині час один на один з Віммельбухом. Не заставляйте її постійно говорити, а намагайтесь чергувати “читання” разом з вами і на самоті. Так їй буде значно цікавіше потім ділитися вигаданими історіями з вами.
Як зробити Віммельбух власними руками?
Якщо ви не знаєте, чи сподобається вашій дитині Віммельбух, на допомогу прийде його хенд мейд версія. Є декілька способів, як зробити Віммельбух власними руками.
Перший, і найпростіший. Роздрукуйте на кольоровому принтері чотири листи А4 зі сторінками однієї з подібних книг і заламінуйте їх. Таким чином у вас вийде по одному розвороту Віммельбуха.
Другий спосіб більш креативний. Для нього вам необхідні:
- дитячі розмальовки, вирізки з журналів, наклейки тощо;
- клей ПВА;
- ватман;
- дитячі ножиці;
- різнокольорові олівці.
Після того як ви знайшли необхідні речі, почніть малювати “навколишнє середовище”. На цьому етапі достатньо схематично позначити місцеположення будинків, вулиць, лісів чи парків на ватмані. Потім, можна вирізати предмети та клеїти їх згідно вашої схеми. Головна особливість цього процесу в тому, що цим ви займаєтесь разом з вашою дитиною. Тому вона не тільки буде розвиватись “читаючи” цю книгу, але й вчитись користуватися ножицями, клеєм та олівцями.
Наступним кроком буде додавання більш детальнішого “навколишнього середовища”. Домалюйте дерева, розфарбуйте будівлі і, з часом, у вас вийде повноцінний розворот, який можна використовувати для вправ з дитиною. Зробити власними руками подібний Віммельбух непросто. Це потребує багато часу. Проте воно того варте, якщо ви займаєтесь цим з донькою чи сином.
Якщо ви чи ваша дитина займаєтесь малюванням, то створення такої книги стане дуже цікавою практикою. Не обов’язково малювати на професійному рівні. Достатньо лише вміти чітко зображувати фігури. Цей спосіб найскладніший, але чи не найцікавіший.
Ми радимо обирати другий варіант, адже він дасть можливість вашій дитині максимально розкрити себе у творчості та провести час з цікавістю.
Це дивовижна книга, яка розвиває фантазію, мову та емоційний інтелект дитини. Зробити її можна і своїми руками, проте це потребує багато сил і часу, тому ми завжди готові вам допомогти і запропонувати вже готовий варіант.
Віммельбух підійде для дітей різного віку: від найменших до школярів. Він буде цікавим навіть дорослим і зовсім скоро ви самі зможете у цьому переконатись, купивши Віммельбух на нашому сайті.
Leave a Reply