21-ша Вільнюська книжкова ярмарка («Vilnius Book Fair 2020») проходила у виставкому центрі «LITEXPO» з 20 по 23 лютого 2020. Україну представляло дванадцять українських видавництв та фахових установ: Український інститут книги, музей «Мистецький арсенал», видавництва «Каламар»,  «Основи», «Школа», «Саміт-Книга», «Знання», «Фактор-друк», «Ранок»,  «Фоліо», «Навчальна книга-Богдан», «Балтія-друк». Розташування українського стенду було дуже зручним.
posolstvo2 - Видавництво "Каламар" на Вільнюській Книжковій ЯрмарціВільнюську книжкову ярмарку відвідали  Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський, Президент Литовської Республіки Гітанас Наусєда, колишній Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайтє.

Посол України у ЛР В. Яценківський відвідав українські стенди «Книги з України» та «Мистецький арсенал», провів розмови з членами української делегації. Під час розмови Послу України у ЛР В. Яценківському видавництвом «КАЛАМАР» було передано книги Євгена Магди «Гібридна агресія Росії: Уроки для Європи» для наших військових, які проходять курс реабілітації в Литві.
img 0268 min - Видавництво "Каламар" на Вільнюській Книжковій Ярмарці
Наш стенд відвідали Голова Громади українців м. Вільнюса Наталія Шертвітєнє, працівники Посольства України, інші гості.
Члени Громади українців м. Вільнюса працювали на нашому стенді волонтерами.

20 лютого 2020 року біля Посольства України у Литовській Республіці  відбувся меморіальний захід, присвячений Шостій річниці подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, організований Посольством України у Литовській Республіці, в якому взяли участь члени делегації українських видавців.

Також 20 лютого у Посольстві України в Литовській Республіці відбулася зустріч представників українських видавництв з Послом України в ЛР В. Яценківським. У ній також взяли участь журналісти Литовського національного телебачення «LRT».
posolstvo4 - Видавництво "Каламар" на Вільнюській Книжковій Ярмарці
21 лютого, у День рідної мови, у рамках Вільнюського книжкового ярмарку, відбулася презентація роману «За спиною» української письменниці Гаськи Шиян – першої української письменниці, яка одержала Європейську літературну премію за цей твір. Гаська Шиян взяла участь у диспуті лауреатів премії Європейського Союзу разом із Яном Карсоном (Ірландія), Мееліс Фріденталь (Естонія) та Діаной Опольскайте (Литва).

Видавництво «КАЛАМАР» через спец педагога-логопеда Живиле Карвелене передало книгу-віммельбух Інни Рудої «Новорічні канікули» в дитячий будинок м. Вільнюса «ŠEIMOS SLĖNIS».

Всі видавництва після закінчення ярмарки передали через представників Посольства всі книги для дітей українців. Видавництво «Каламар» залишило книги Євгена Магди «Гібридна агресія Росії: Уроки для Європи» українською, англійською і російською мовами, а також «ІСТОРІЯ БІБЛІЇ, СТАРОГО І НОВОГО ЗАПОВІТУ» в бібліотеці Посольства.

Відвідуваність ярмарки була досить високою, було багато людей з інших міст. Книги на ярмарці за винятком, зарубіжних видавництв, були представлені в основному литовською мовою. На українському стенді в основному відвідувачі цікавились літературою з історії України та путівниками по містах.

Пишаємось, що гідно представили українську літературу на Вільнюському книжковому ярмарку!

За матеріалами Українського Посольства в Литовській Республіці та від директора видавнитцва “Каламар” Василя Романюка.