Все більше непересічних літературних подій відбувається за межами визнаних українських культурних центрів: Києва, Львова, Харкова чи Одеси. Ми у видавництві «Каламар» усім серцем вітаємо таку децентралізацію, тож на початок вересня запланували подорож до міста Дніпро. Саме тут 3 – 5 вересня вчетверте проходив міжнародний книжковий фестиваль Book Space.

Book Space 2021 у цифрах:

•             20 000 відвідувачів;

•             250 гостей з України та з-за кордону;

•             150 різноманітних культурних подій.

Гостями фестивалю стали письменники, філософи, соціологи, журналісти, літературознавці, оглядачі, публіцисти і, звісно ж, видавці, видавництва і головні герої події – книжки.

Команда «Каламару» щодня зранку до вечора спілкувалася з дніпрянами та гостями міста. До нашого стенду підходили батьки, діти і навіть завітав мер Дніпра! Захват в очах відвідувачів від знайомства з нашими книжками надзвичайно надихнув, тож до Києва ми повернулися з бажанням знаходити і видавати для вас ще більше неординарних книжок.

«Абетка» видавництва «Каламар» – успішний експеримент у папері

У кожного книжкового фестивалю є своя «фішка». Book Space – перший з них, хто тримає постійний фокус на інноваціях у книговиданні. Отже і конкурс, який щорічно проводить цей фестиваль називається відповідно – «Книжка майбутнього».

Цьогоріч наша «Абетка» посіла в ньому III місце у номінації «Експеримент у папері». Для нас надзвичайно важливе визнання поважних експертів престижного конкурсу, адже це означає, що наше око не замилилося – те, що ми самі вважаємо крутим, таким самим здається стороннім експертам.

 

Перша дніпрянка на Евересті та книжка «Еверест»

На фестивалі відбулася ще одна важлива для нашого видавництва подія – презентація книги «Еверест» Сангми Франсіс. Головною гостею стала людина, що особисто побувала на Евересті – наразі вона перша і єдина дніпрянка, хто наважилася це зробити.

Ірина закохана в гори з дитинства, а з «Еверестом» Сангми Франсіс познайомилася напередодні сходження. Навіть їй у дорослому віці книга була надзвичайно цікавою. Альпіністка впевнена, що вона транслює величезну любов до гір і здатна справити сильне враження на дітей та підлітків.

 

Кожен книжковий фестиваль заряджає позитивними емоціями і розширює особисті горизонти. Закликаємо вас не вагатися за будь-якої нагоди відвідати якийсь з них.