Якщо ваша війна за дитяче читання зайшла у глухий кут, пропонуємо такі поради:
1.Не забороняйте маленьким дітям гризти, облизувати чи розмальовувати книжки. Звичайно, дуже шкода знайти новеньке видання замацьканим та розірваним. Але таке пізнання є початком тісного зв’язку дитини з чимось важливим та цікавим. І якщо малюк постійно буде чути ваше незадоволення від того, як саме він вивчає новий предмет, він може і зовсім перехотіти його вивчати. Найменшим діткам можна запропонувати спеціальні книжки для купання, розмальовування водою, картонні видання тощо.
2.Не вчіть дитину, що вона має любити книжки. Краще показувати своїм прикладом та створювати умови, за яких вони самі зрозуміють всі переваги від цього хобі. Нові, яскраві книжки, гарна бібліотека, спільне читання – все це допоможе зрозуміти, що це не нудне заняття.
3.Не змушуйте дитину дочитувати нецікаву для неї книгу. Нехай в неї формується свій власний смак, нехай вона повернеться до такої книги пізніше. Це краще, ніж повністю відбити бажання читати.
4.Не забороняйте дитині обирати собі книжки. З цього може виникнути навіть цікава традиція. Можна перетворити це на гру чи особливий день походу до книгарні.
5.Не змушуйте дитину сидіти струнко під час спільного читання. Саме під час такої непосидючості дитина все одно добре засвоює всю інформацію. Це абсолютно нормальна поведінка для малюків. Але якщо її постійно смикати та змушувати сидіти рівно, дивитися на малюнок, повторювати слова, весь час аналізувати сюжет – не вийде нічого, окрім думки «це щось нудне та нецікаве».
6.Не забороняйте інколи просто роздивлятися малюнки і створювати власні сюжети. Навіть, якщо ви відклали всі свої справи, щоб приділити час саме на читання з дитиною. Якщо дитина зараз хоче просто помріяти, уявити чи розповісти свою історію – це просто чудово. Це означає, що зараз ви разом зможете весело провести час, навіть, якщо вам здається, що це є неефективним читанням. До речі, саме для таких книгодрузяк створено безліч віммельбухів. Такий вид книжок допоможе розвинути фантазію та підвищить увагу дитини.
І нарешті, якщо всі способи вже перевірили і вони виявилися марними, є ще одне – не дозволяйте дитині читати!
Якщо власний приклад, приклад знаменитих людей, селебріті не спрацював, якщо у вас найгарніша в світі бібліотека, в якій найрізноманітніші книги за жанрами, а дитина все одно не гортає (хоча б! гортає!) їхні сторінки. Купуйте собі якусь новеньку, бажано сучасну книгу та старанно демонструйте дитині, що її читати не можна. Повірте, бунт та дитяча цікавість зроблять свою справу.
Leave a Reply