Большая, объемная, необычайно качественная книга «Еверест» влюбляет в себя с первого взгляда, и эта любовь с каждым новым разворотом только крепчает. Это достаточно глубокое и в то же время легкое издание, от которого сложно оторваться даже детям, которые не очень-то и любят читать. Недаром в 2019 году «Еверест» получил гран-при выставки-ярмарки детской литературы в Болонье – самого знаменательного книжного события в мире.

Этой многогранной книге сложно дать однозначное определение.

Это энциклопедия, ведь она вмещает множество интересных и разноплановых фактов. Это также книга о выдающихся людях, ведь рассказывает о сильных телом и духом личностях, которые покоряли и изучали «крышу мира». Это также научно-популярное издание, ведь содержит научные факты, повествует о народностях, живущих вблизи Эвереста, об окружающей растительности, флоре и фауне. В книге также есть увлекательные художественные элементы, ведь в ней приведены мифы и легенды, родившиеся в Гималаях и очаровавшие весь мир.

Можно много рассказывать об этой книге, но она сделает это гораздо лучше.

Отрывки из книги

***

У західному світі Еверест спочатку називали Пік ХV, а в 1865 році його перейменували на честь сера Джорджа Евереста, валлійського геодезиста, який був керівником Великого тригонометричного дослідження.

Гімалаї тягнуться від Пакистану на заході й аж до Китаю на сході. Понад 110 вершин підпирають 2500 кілометрів неба. Гімалаям 50 мільйонів років, проте вони досі залишаються наймолодшими горами на Землі. Слово «Гімалаї» походить із санскриту, прадавньої мови Індії. На санскриті «гіма» означає «сніг», а «лайя» — «помешкання, житло». Дім снігу.

1 5 1024x626

***

У 1802 році розпочалося Велике тригонометричне дослідження, що мало на меті виміряти всю Індію.

То було надзвичайне завдання. Індія — велетенська країна, вкрита розлогими джунглями, річками, пагорбами й горами. У деякі місця ніколи не ступала нога людини. Але звичайних математичних обчислень із використанням трикутників було досить, щоб людям туди й не довелося ходити. Обчислення відстані і висоти за допомогою трикутників зветься тріангуляція.

2 4 1024x660

***

Гора Еверест — священне місце для багатьох культур. По всіх долинах і перевалах на шляху до неї розкидано місця для молитви та поклоніння. Дві головні релігії в цих краях — індуїзм і буддизм.

Індуїзм — одна з найдавніших релігій світу. У ній сотні богів, і кожен має свою історію. А ще індуїсти вірять у перевтілення — ідею про те, що ми всі народимося знову й наша нинішня поведінка визначає, ким ми станемо в наступному житті.

Буддисти не вірять у богів, але наслідують повчання Будди, святого вчителя, який спрямовував своїх послідовників до миру у світі, сповненому страждань. Буддисти медитують, щоб очистити власну свідомість від зайвих думок і досягти стану просвітлення.

3 4 1024x650

***

СНІГОВІ РОСЛИНИ

Сніговий лотос (Saussurea lappa) росте високо в горах, де землю встилають сніги. Волохаті голочки довкола пурпурових квітів — мудре маленьке пристосування, що дає змогу зберегти тепло і зменшити шкоду від нічних морозів.

4 2 1024x637

МАЛЕНЬКІ Й МІЦНІ

Найдужче вражає, як високо може вижити лишайник. До того ж він росте на голому камінні серед скель! І живиться на тій височині лише повітрям і вологою. Багато лишайників мають червоне забарвлення, що дає їм змогу вбирати більше тепла і світла.

***

titulka 1024x637

Магия книги «Еверест» – это сочетание невероятно увлекательного материала и доступного, непринужденного изложения. Вишенка на торте – иллюстрации Лиск Фенг, создавшие особый шарм. Это идеальная книга для детей 7 – 12 лет.