Дуже важливо прищепити дитині любов до читання змалечку. Адже це дуже розвиває дитину. Тому хочемо дати вам 5 практичних порад

1. Читайте дитині з раннього віку

Читати дитині вголос потрібно не тільки перед сном. Придбайте малюкові декілька книг з ілюстраціями. Нехай він сприймає такі книжки як іграшки. Читайте дитині, коли годуєте її або міняєте їй підгузок. Читаючи дитині книги, водночас виявляйте любов до неї, обіймайте її й ніжно торкайтеся. Мета – викликати в дитини позитивні асоціації з читанням. Щоразу, коли виникає пауза в повсякденних справах, читайте дитині книгу. Читайте їй за обідом, після школи тощо.

2. Читайте дитині якомога частіше

Поки дитина не навчиться нормально поводитися за столом, читання – ефективний спосіб утримати її на місці (надто коли вашого чоловіка немає вдома, а вам потрібно погодувати дитину). Також читання добре допомагає батькам заохотити дитину спробувати нову страву. Багато батьків із такою метою вмикають дитині мультфільми на планшеті, коли годують її. Однак дивлячись мультфільми, дитина несвідомо приймає їжу. Коли ви читаєте їй книжку, вона слухає вас і бачить перед собою страву, відчуває її запах і смак. У такому разі ймовірність того, що нова страва їй сподобається, є більшою

3. Допомагайте дитині вдосконалювати її навички

Оберіть книгу, доступну для сприйняття вашої дитини, але дещо складнішу від її звичного рівня (наприклад, главу з книги, а не просто книгу з картинками). Почитайте дитині приблизно чверть тексту. Потім скажіть, що настала її черга взятися до читання. Дайте дитині вибір: дочитати до кінця текст, який ви почали, або взяти будь-яку іншу книгу. Більшість дітей хоче дочитати текст до кінця. Але якщо він виявиться для дитини заскладним, поверніться на більш простий рівень. І далі обирайте більш складні книги, оскільки це допоможе дитині поступово розвивати навички читання.

4. Читайте самі

Покажіть позитивний приклад вашій дитині. Як ви можете прищепити їй інтерес до читання, якщо вона не бачить, що ви самі читаєте книги? Обговорюйте прочитане під час сімейної вечері. Рекомендуйте книги дружині й дітям. Коли дитина подорослішає, вона зможе читати книги, які ви їй порадите.

5. По черзі читайте з дитиною, щоб поліпшити її навички читання

Коли ви читаєте дитині вголос, робіть це по черзі з нею. Якщо дитина не може прочитати якесь слово, допоможіть їй. Не змушуйте дитину зупинятися й чітко вимовляти кожне слово; ваша мета – прищепити їй інтерес до книги, просуваючись далі сюжетом. Однак не варто читати по черзі занадто довго, бо це стомлює дитину.

Також не встановлюйте чіткого порядку (наприклад, коли дитина читає кожну другу або третю сторінку). Головне – підтримати в дитини задоволення від процесу читання, інакше це заняття матиме більше шкоди, ніж користі.