Мініатюрні книжки зачаровують дітей – маленьких і дорослих. А якщо отримати в подарунок цілий набір мінікнижечок? Ще й такий, в якому є що зробити власними руками? Який складається зі святкової кімнати з книжковою шафою, яку можна заповнювати власноруч зробленими книжечками?

Видавництво «Каламар» створило справжнє диво для дітей і дорослих, здатне наповнити яскравими враженнями похмурі зимові вечори.

Якщо вам цікавий відеоогляд набору, гортайте статтю вниз. Та якщо вам цікаво, як з’явився незвичайний на українському книжковому ринку проєкт «Моя святкова бібліотека», тоді читайте текст нижче.

31 книжечка, 2 автори ідеї, 20 авторів текстів, 15 ілюстраторів

Незвичайні книги для дітей – спеціалізація видавництва «Каламар». Чим можна здивувати сучасну дитину? Ціла бібліотека мінікнижечок, зроблених власноруч – те, що треба!

Коли в Олі Попович, засновниці видавництва «Каламар», виникла ідея цього проєкту, вона поділилася нею з чудовою українською дитячою авторкою, Настею Музиченко. Сама Настя називає себе заводійкою книгоподій, і це абсолютно точне визначення! Настя настільки загорілася ідеєю створити мінібібліотеку дитячих книжок, що взяла на себе левову частину роботи.

Вона зайнялася наповненням бібліотеки: зробила добірку іноземних зимових казок та історій українських авторів, з усіма домовилася, а воркбуки створила сама. Воркбуки – це книжечки з цікавими завданнями для маленьких читачів, які також увійшли до набору «Моя святкова бібліотека».

Велику команду ілюстраторів курувала неймовірно талановита молода українська художниця Галя Вергелес. Під її керівництвом 15 українських художників ілюстрували мінікнижечки, а на себе Галя взяла найвідповідальнішу частину проєкту: дизайн коробки-кімнати у вигляді казкового фоліанту.

Однієї ночі Галя малювала обкладинку книги-коробки, а на ранок показала результат Олі Попович. «Я дивлюсь на це, і сама в шоці. Це не я, це все нічні ельфи малювали», – відповіла художниця у відповідь на захват Олі.

Що входить в ігровий подарунковий набір «Моя святкова бібліотека»

Барвиста коробка у вигляді книги містить всередині дивовижну книжкову магію. А щоб та магія не розгубилася по дорозі до маленького читача чи читачки, коробка запакована в плівку.

Що читачі побачать всередині, коли знімуть плівку та відкриють коробку?

Іграшкова кімната

У розкритому вигляді коробка представляє собою кімнату, вбрану до зимових свят. Дитині треба буде зібрати ялинку (з’єднати дві заготовки) та прикрасити її наліпками у вигляді ялинкових прикрас. Також треба буде зібрати коника-гойдалку.

А тепер переходимо до основного елемента кімнати! Це книжкова шафа, на яку дитина складатиме зібрані власноруч книжечки, аж поки кімната не перетвориться на бібліотеку. Для шафи є картонна заготовка з місцями для згинання. У відео показано, як її зібрати.

Заготовки до книжок

Головна частина набору: листи з заготовками для мінікнижечок. Їх 31 + 1 – адже одна – пробна, на якій ви зможете потренуватися збирати книжечки.

Кожна мініатюра – це справжня книга з цілком читабельним текстом 10 кеглем та ілюстраціями найкращих українських ілюстраторів:

Галя Вергелес
Настя Войчук
Ганна Гаврилюк
Олександра Германюк
Анастасія Звяга
Катерина Канюка
Ольга Кваша
Софія Кобяковська
Кость Лавро
Юлія Літвінова
Лариса Пономаренко
Анна Приходько
Катерина Степаніщева
Аліса Трещова
Марія Шарова

«Моя святкова бібліотека» – це справжня бібліотека, книги до якої відібрані ретельно й з любов’ю, адже робила це неабияка поціновувачка дитячих книжок, Настя Музиченко. Тож в бібліотеці є:

  1. Українські казки
  2. Зарубіжні казки
  3. Загадки й вірші
  4. Пізнавальні книжки
  5. Воркбуки – книги з цікавими завданнями для дітей молодшого шкільного віку

Якщо для дітей складання книжечок «Святкової бібліотеки» – це творчість, магія та цікаве читання, то для дорослих – це антистрес. Тож хоч основна цільова авдиторія цього набору – діти від 5 до 9 років, він буде цікавий також підлітками і дорослим людям, які люблять гарні речі та щось творити власними руками.

Планувальник

Одна з можливих, хоч і не обов’язкових функцій подарункового книжкового набору «Моя святкова бібліотека» – адвент-календар. Тож до складу входить календар-планувальник. Це листок щільного паперу, на якому зображені обкладинки усіх 31 книжечки, а поруч з кожною є місце, куди можна вписати дату, коли книжечка зібрана.

Таким чином дорослі можуть організувати для дитини очікування свята Нового Року, протягом усього грудня.

Класичний період Адвенту починається в четверту неділю напередодні Різдва. В залежності від року це дата в період від 27 листопада по 3 грудня. Під ці дати також можна спланувати виготовлення книжечок в очікуванні Різдва.

Власне, дорослі можуть спланувати складання книжок в будь-який період, наприклад, якщо складати по 2 книжечки на день, то це трохи більше, ніж два тижні.

Взаємодія з набором «Моя святкова бібліотека» не обов’язково має бути прив’язана до якихось свят, адже сама по собі є святом! Святом читання й творіння. Святом книг. Святом зимових казок.

Інструкція – технічна сторінка

Оскільки коробка запаяна в захисну плівку, технічна сторінка знаходиться під плівкою на зворотному боці коробки – так читачі зможуть ознайомитися з вмістом подарункового набору в офлайн-книгарнях. На техсторінці можна побачити фото кімнати, в яку перетворюється коробка, перелік усіх книжок, та опис елементів, з яких складається книжковий подарунковий набір «Моя святкова бібліотека».

До слова, зручність комплекту продумана до деталей. Усі книжечки відсортовані за жанрами та мають відповідні кольорові позначення.

Відеоогляд книжкового подарункового набору «Моя святкова бібліотека»

Подарунковий набір розроблений для дітей 5 – 9 років, тож видавництво намагалося зробити взаємодію з ним маленьких читачів максимально простою, зрозумілою та приємною.

Усі деталі кімнати досить прості та складаються з 2 – 3 елементів. В кожній книжечці позначенні місця склеювання деталей. До того ж передбачена тестова книжечка, на якій можна потренуватися складати.

Відеоогляд допоможе максимально повно уявити процес взаємодії з подарунковим набором: облаштування кімнати-бібліотеки та збирання мінікнижечок.

«Моя святкова бібліотека»: ціна та переваги

Вартість подарункового набору на момент виходу новинки з друку в кінці 2023 року склала 1500 грн. Це середній ціновий сегмент серед різноманітних адвент-календарів на українському ринку. Є чимало дешевших (але й значно простіших) адвент-календарів, є й дорожчі.

«Моя святкова бібліотека» – незвичайний та неповторний продукт на українському книжковому ринку. Видавництво «Каламар» вперше запропонувало маленьким українцям стати співаторами книжкової творчості: власноруч робити книги.

 

До того ж можливості подарункового набору «Моя святкова бібліотека» значно ширші за звичайний адвент-календар:

  • Ви можете виявити творчість і самостійно обрати часовий проміжок вашого сімейного періоду Адвенту.
  • З маленькими дітьми календар можна використати для періоду очікування свята протягом двох років: один рік за два тижні скласти половину книжок, а другу половину залишити для наступного року. Так створення «Бібліотеки» стане маленькою сімейною традицією.
  • Набір можна не використовувати як адвент-календар, а просто як набір для дитячої чи сімейної творчості й отримати максимум задоволення, не прив’язуючись до дат і свят.

Якщо ви любите щось робити власноруч, обожнюєте книги, шукаєте спосіб провести сімейний час з дітьми в затишній обстановці – спробуйте купити «Моя святкова бібліотека» – подарунковий набір, який переводить насолоду від книг на новий рівень!