Потрібно підкреслити, що переживання дитини цілком природні і нічого поганого в цьому немає. Підійдуть наступні фрази: «Так, я розумію, що ти засмутився …» «Звичайно, тобі прикро, що ..» «Це неприємно, коли …» «Ти засмутився, тому що …» і т.п.

Таким чином, батьки допомагають дитині зрозуміти причину переживання. Адже дитина часто просто не може сформулювати свої почуття словами.
Батькам варто враховувати і характер своєї дитини. Приміром, одній дитині потрібно дати виплакатися, іншу можна переключити або вмовити. Не варто припиняти сльози будь-якою ціною, іноді потрібно дати малюкові час, щоб він заспокоївся.

У тому випадку, коли прояв емоцій дитини приносить шкоду іншим людям або носить руйнівний характер, то варто показати, що свої почуття можна виражати іншим способом. Тут теж необхідно орієнтуватися, в першу чергу, на саму дитину. Якщо дитина холерик за темпераментом, то дайте їй подушку, нехай поб’є її. Якщо ж вона флегматик, можливо, буде досить тихо поплакати збоку.

Потрібно розуміти, що всім дітям властиве фізичне вираження своїх емоцій. Це просто такий вік і зовсім не означає, що подорослішавши, дитина буде чинити так само. Допомогти виходу емоцій можна через малюнки пензлем або олівцем, пластилін, пальчикові фарби. Запропонуйте намалювати «радість», «сумного чоловічка» і т.д. Допомагайте дитині і малюйте разом з нею.

Враховуйте той факт, що малюки мають інші цінності і те, що для вас є дрібницею, для них може означати весь світ.

Проговорюйте ситуацію, що склалася і разом шукайте вирішення. Якщо щось зламалося – полагодьте. Якщо сталася сварка, то поясніть дитині, як можна вийти з ситуації. В цій справі дуже допомагають рольові ігри з іграшками. Якщо відразу не виходить донести до дитини, то поясніть весь процес послідовно.
Навіть якщо дитина просто вередує, не потрібно над нею сміятися, обзивати або не звертати уваги. Просто спокійно поясніть, чому ви не будете виконувати її примхи.

Найголовніше – не дати собою маніпулювати, особливо за допомогою сліз. Якщо ви сказали «Ні», то воно ні за яких обставин не повинно перетворитися на «Так». Коли батьки послідовні у своїх діях, дитина досить швидко перестає «випробовувати їх на міцність».