Сьогодні ми підготували для вас роздуми Валентини Бочковської – директора Музею книги і друкарства України, де зберігається безліч стародруків. Також пишаємося тим, що Валентина – упорядник та головний куратор проекту нашої Історії Біблії Старого та Нового Заповіту. Вставити посилання на книгу на сайт

Валентина розповідає про правила чемної поведінки.із книги «Політика свіцька», яка була надрукована в книгарні Почаївського монастиря 1770 року. Всього в Україні залишилось дві таких: одна у Львові в центрі Шептицького, а інша – в музеї книги та друкарства у Києві.

“Книга розповідає про те, як потрібно поводити себе в товаристві, гостях, як потрібно їсти, як потрібно ходити до столу. Ця книга була видана дітям. Після детального вивчення ми дізнаємось, як дитина повинна була поводитись. Франко та Возняк розповідають про те, що книга була видана для дітей будь-якого стану та статусу. Припускають, що автором міг бути Микола Шадурський.

По суті книга “Політика свіцька” – це правила благопристойної поведінки. Такі видання вже були і у Варшаві, і у Кракові, а їх переклад робився із французьких. І це було одне із перших видань, виконаних давньоукраїнської мовою”

Більш детальніше ви можете послухати та подивитись у розповіді Валентини у відео: