До початку третього тисячоліття діти поколіннями інтуїтивно або у спілкуванні з іншими малолітніми «експертами» дізнавалися надзвичайно важливі речі про себе і про стосунки з іншими людьми. По ухильних відповідях, а то й відвертій брехні зніяковілих батьків дітлахи звикли робити висновок, що секс – це щось брудне, ганебне, про що не варто говорити в пристойному товаристві.

З таких дітей виростають дорослі, не готові говорити про стосунки, особливо про секс, які не надто розуміються на них, не розуміють себе та інших. Необхідність змінити ситуацію назріла вже давно. Якщо і існують в світі очевидні, інтуїтивно зрозумілі речі, стосунки точно не відносяться до їхнього числа!

Тепер українською мовою з’явилася дитяча книга, в якій про стосунки і все, що з ними пов’язано, можна говорити вже з трирічними дітьми.

Чому три роки?

В цьому віці діти починають цікавитися питаннями буття: народження, смерті, стосунками між батьками (чи їхніми партнерами) і людьми взагалі. Часом запитання, які вони ставлять, можуть спантеличити батьків. Але діти заслуговують на відверті, повні відповіді, навіть якщо в батьків не завжди вистачає розуміння, як їх сформулювати.

На допомогу приходять книжки для найменших про стосунки. Під час читання і обговорення діти отримають інформацію про дуже важливі речі, які вплинуть на їхнє формування і закладуть підґрунтя сексуальної безпеки, адже саме сором і нерозуміння особистих меж перешкоджають дітям повідомляти батьків чи спеціалістів про зловживання щодо себе.

Також 3 – 5 років (саме на такий вік розрахована книжка) – період появи у більшості дітей братиків і сестричок. За допомогою цієї розвиваючої книжки дуже легко підготувати малечу до поповнення в сім’ї, закласти близьке до реальності розуміння внутрішньоутробних процесів, які призводять до появи нової людини.

Відповідно до віку

Книжку (навіть цілу серію з чотирьох книжок, але про це згодом) створили чудові французькі авторки, одна з яких психологиня. Тож інформація, що міститься в книзі, подається з урахуванням вікових особливостей. Ця дитяча книжка відверта, інформативна і при цьому надзвичайно делікатна.

Справді дієва розвиваюча книжка має бути захопливою. Для цього «Про любов. Від 3 років» має все необхідне:

  • вона яскрава і барвиста, тож малюкам цікаво розглядати;
  • ілюстрації створила дуже відома в Європі художниця Шарлотта Ґасто, роботами якої захоплюються і малюки, і дорослі;
  • на відміну від інших робіт цієї ілюстраторки, «Поговоримо про любов» не переобтяжена дрібними деталями, адже книга розрахована на дітей до 6 років, яких деталі відволікатимуть;
  • віконця – особлива любов малюків – роблять книгу надзвичайно привабливою для найменших читачів;
  • сюжети кожного розвороту зрозумілі без особливих пояснень, тож дітям буде легко розібратися, що до чого.

 

Книга закладає дуже важливі речі і при цьому виглядає дуже легко, яскраво і весело. Отже діти розважатимуться і розвиватимуться одночасно.

Перший крок

Звісно, книжка для найменших не здатна вирішити усіх питань сексуальності, дорослішання, усіх тонкощів та нюансів стосунків – усього, що входить в глибоке і багаторівневе поняття «любов». Тому це лише перший крок до повного розуміння.

Вся серія «Про любов» складається з чотирьох книжок:

  1. «Поговоримо про любов. Від 3 років»
  2. «Поговоримо про любов: 6-8 років. Хлопчики та дівчатка»
  3. «Поговоримо про любов: 9-11 років. Я, кохання та дружба»
  4. «Поговоримо про любов. Дорослішання: відкриття та нові запитання»

Кожна книга все глибше розглядає ті самі питання і ставить нові – відповідно до віку дітей.

Неймовірно, наскільки авторкам, дорослим жінкам, вдалося зануритися в дитячий світ, тонко відчути інтереси і загальний настрій кожного покоління – від зворушливих малят до зухвалих підлітків. Ці дитячі книжки українською мовою – одні з небагатьох в нашій країні, що висвітлюють питання дорослішання аж настільки глибоко, якісно і всебічно.

Надзвичайно пощастило дітям, яким зараз ще не виповнилося 6 років, адже вони зможуть пройти крізь всі етапи дорослішання разом з книгами, здатними відповісти на нагальні питання. Але навіть одна така книга на життєвому шляху допоможе дітям розібратися з цілою купою проблем, емоцій і питань.

Всі частини серії побачать світ протягом першої половини 2022 року, тобто купити книгу для підлітків (останню в серії «Про любов») можна буде вже цього літа.

Не залишайте дітей без відповідей і якісної інформації на усіх етапах дорослішання, це справді важливо!