Який зв’язок може бути в енциклопедії для дітей і мистецтва? Це не найрозповсюдженіше поєднання, але  «Гео-графіки» – виключення. В якості ілюстрацій до цієї книги використані картини відомої каталонської художниці, яку надихнули кольори, стилістика, графічна простота і виразність старих карт і атласів.

В результаті на світ з’явилося видання на межі між арт-книгою та енциклопедією. Вона в рівній мірі цікава дітям молодшого шкільного віку, підліткам і дорослим людям, а також усім, хто обожнює простоту і мінімалізм.

Найбільші острови в світі

«Гео-графіки» – чисте задоволення від пізнання

Пізнання – основна діяльність молодшого шкільного віку. Не тому, що діти пішли в школу і навчання – це їхня робота, як подекуди кажуть батьки. Основна діяльність в контексті розвитку – це без перебільшень сенс життя, головне джерело задоволення.

Кожен, хто пам’ятає себе у дитинстві може пригадати захват і тремтіння над цікавою енциклопедією, улюбленим пізнавальним журналом чи на уроках класного вчителя в школі або на додаткових заняттях. Пам’ятаєте, з яким захватом ділилися новими фактами з батьками або братами/сестрами?

Діаметр планет Сонячної системи

Мозок людини запрограмований отримувати задоволення від нової інформації, адже чим більше ми знаємо, тим вищі наші шанси на виживання. Коли ми дізнаємося нову інформацію, важливу або цікаву, в кров потрапляють дози гормонів задоволення. Через роки улюблена книжка чи науковий журнал викликають приплив теплих почуттів.

Коли береш в руки цю велику (23 x 34 см) книжку, мимоволі відчуваєш хвилювання. 96 напрочуд щільних сторінок приховують безліч даних про Всесвіт і планету Земля. Кожен з цих фактів колись був таємницею, допоки хтось з людей не робив відкриття.

Основні переваги книжки про Всесвіт і планету Земля

На книжковому ринку безліч енциклопедій, більш і менш якісних. Деякі нагадують справжні витвори мистецтва і тішать не лише цікавою, перевіреною, правдивою інформацією, а й якістю ілюстрацій і виконання. Енциклопедія для підлітків «Гео-графіки» безперечно відноситься до других. Навіть дорослі – батьки чи гості – з подивом і задоволенням гортатимуть цю книжку до кінця, якщо вона попадеться їм до рук.

Тепер забути розмір океанів неможливо!

5 причин придбати енциклопедію для дітей «Гео-графіки»:

  1. Якість паперу, верстки, друку. В Україні книга з’явилася завдяки видавництву «Каламар», а це завжди означає безкомпромісну якість. Коли гортаєш цупкі сторінки, роздивляєшся ілюстрації, дивуєшся вигадливій верстці, не виникає відчуття, що книга занадто дорога.
  2. Інформація у вигляді інфографіки. Графіки, діаграми, малюнки замість довгих текстів сприяють кращому сприйняттю та надійному запам’ятовуванню інформації.
  3. Цікаві і точні факти. Інформація з цієї книги взята з авторитетних джерел, кожен факт підтверджений дослідженнями і перевірений науковими редакторами оригінального каталонського видання та українського перекладу.
  4. Стильні ілюстрації. Через роки діти, що сьогодні ростимуть на цій книзі, абсолютно точно згадуватимуть її ілюстрації з особливо щемким відчуттям ностальгії, як завжди буває з круто ілюстрованими книгами.
  5. Подарунок, який вразить і прийдеться до смаку. Навіть діти, що не дуже люблять читати, не зможуть опиратися магії цієї книги. В енциклопедії немає жодних лонг-рідів, лише точно дозована інформація та графіки, які надзвичайно цікаво розшифровувати.

Сучасна енциклопедія для сучасних дітей

Американські соціологи Нейл Хоув і Вільям Штраус в 1991 році сформулювали «теорію поколінь». Вона припускає, що цінності людей, народжених в певний час збігаються і визначають основні особливості цілого покоління.

Розміри і населення континентів планети Земля

На зміну бумерам, народженим в 1943 – 1965 роках прийшло покоління X (1963 – 1985 р.р.), їх змінило покоління Y або міленіали (1983 – 2000 р.р.), а за ними прийшли діти покоління Z, народжені після 2000 року. Вважається, що період з 2010 до 2025 – час покоління Альфа.

Соціальні фактори, в яких існує кожне покоління, визначає їхні особливості. Покоління Z та Альфа живуть в світі величезної кількості інформації (Big Data). Це суттєво впливає на їхній спосіб сприйняття, обробки та запам’ятовування інформації. Якщо покоління XX століття відрізнялися вдумливістю і прискіпливістю, то теперішні діти вміють оперувати великими об’ємами інформації, вміють її аналізувати і синтезувати.

Енциклопедія для сучасних дітей не може містити наукових статей – їх ніколи читати. Тому на зміну лонгрідам прийшла інфографіка, яка дозволяє транслювати багато інформації в стислій, економній до часу і зусиль формі.

 

Тож «Гео-графіки», окрім решти своїх позитивних рис, приваблюють цілковитою сучасністю і орієнтацією на сучасних школярів, а також їхніх батьків.