Топ 5 корисних порад для розвитку емоційного інтелекту у малюка
1. Пам’ятайте, що почуття і емоції не діляться на погані та добрі. Радість також має право бути, як і злість. Не забороняйте дитині висловлювати свої почуття, пропонуйте прийнятну форму для їхнього вираження. Ніколи не висміюйте своє чадо, не називайте образливими прізвиськами (плакса, скнара). Проявляйте співчуття і емпатію (співпереживання) до своєї дитини. Коли малюк злий або неслухняний, він не менше потребує вашого розуміння, ніж тоді, коли щасливий. Це не означає, що ви повинні задовольняти будь-який каприз. У принципових ситуаціях ви можете, зберігаючи твердість, сказати дитині, що ви розумієте її почуття: «Ти розізлився, бо хотів ще погуляти, але почався дощ – і нам доведеться йти додому».
2.Приймайте своє дитя таким, яким воно є. Якщо ви дитину приймаєте, вона не тільки навчиться розпізнавати емоції, які у неї виникають, але також буде розуміти, що будь-яка емоція нормальна, її не потрібно соромитися. Згодом малюк навчиться проявляти їх у прийнятній формі та справлятися з ними, коли це потрібно.
3.Навчайте дитину конструктивних способів виходу з конфліктних ситуацій. Скажімо, ваша дочка посварилася з подругою, не хоче з нею гуляти. Запропонуйте поговорити про те, наскільки подруга важлива для неї. Чи подобається їй гуляти з цією дівчинкою. Запропонуйте форми, в яких ваша дочка могла б пояснити свої почуття подрузі.
4.Грайте з дітьми. З огляду на вік, можна грати з ведмедями, які в різних ситуаціях сумують, зляться, або відчувають щастя. Зі старшими дітьми можна грати в гру «Крокодил», пропонуючи продемонструвати ту чи іншу емоцію або почуття.
5.Започаткуйте вдома якусь традицію. Щовечора члени сім’ї не тільки діляться подіями дня, що минає, а й емоціями, з якими вони зіткнулися. Важливо не тільки назвати емоцію, а й зрозуміти, чому саме вона виникла, і чи був спосіб її виразити.
Leave a Reply