Малювання у житті кожного дошкільняти відіграє неабияку роль. Розмальовані квіточками і смішними обличчями шпалери чи альбоми, як би це не прозвучало, значать для дитини багато. А тому кричати на неї за це або викидати її малюнки, звісно ж, не треба.

Роль малювання в розвитку дитини – неабияка. Через нього дитина виражає емоції і через нього пізнає навколишній світ. Бо ж досить часто буває так, що саме у дитячих малюнках можна розгледіти майбутнє світосприйняття людини. Ну і завжди треба пам’ятати про те, що можливо у вас росте видатний художник чи художниця.

Тому найперше, що батьки можуть зробити з таким вираженням таланту – не заважати дитині. Ба більше – направити його у потрібний напрям.

Навігація по статті:

  1. Користь малювання для дитини
  2. Які ж навички допомагає розвивати малювання?
  3. Коли розвивати уяву і фантазію дитини?
  4. Як мотивувати дитину займатися творчістю?

Користь малювання для дитини

Малювання – як процес – корисне, у першу чергу, тим, що у дитини задіяні одразу фізична і розумова активність.

На перших порах у малюка викликає цікавість уже хоча б те, як олівець, ручка чи фломастер рухаються, який слід вони залишають на папері. Згодом дитина потроху приходить до розуміння того, що з допомогою олівців можна втілити на папері цілий світ! Індивідуальний, неосяжний, яскравий – тобто, такий, який притаманний їй одній.

Які ж навички допомагає розвивати малювання?

  • Найперше – малювання тісно пов’язане з мисленням. Бо у процесі творчості ми задіюємо рухові, зорові, м’язово-дотикові аналізатори.
  • Малювання гарно впливає на розвиток дрібної моторики, пам’яті та уваги.
  • Образотворче мистецтво навчає не лише розвивати уяву і фантазію. Воно вчить порівнювати та аналізувати.

Малюючи, діти переносять на своєрідне полотно – з яких би підручних матеріалів воно не було зроблене – свій власний світ. Тому докладіть зусиль до того, аби цей світ був насиченим, динамічним і, звичайно ж, щасливим.

Пам’ятайте, чим більше позитивних вражень, тим неординарнішим буде його мислення.

Коли розвивати уяву і фантазію дитини?

Експерти сходяться на думці, що найкращий час для розвитку уяви та фантазії – починаючи з 5 років. Ми радимо батькам пильно спостерігати за дитиною у цей період. Допоможіть їй зрозуміти, що образотворче мистецтво якісно вплине на її життя, допоможе мислити нетрадиційно і загалом відчувати прекрасне.

Адже реалії сьогоднішнього дня такі, що креативність має більшу вагу і, відповідно, вище ціниться у сучасному світі.

Як мотивувати дитину займатися творчістю?

Звичайно, перше, що приходить в голову – записати її на спеціальні курси чи гуртки. Так, це цілком правильно. Але аби не відбити у дитини охоту до малювання задовго до курсів, радимо звертати увагу ось на що:

  • Не допомагайте їй малювати. Нехай дитина малює те, що вважає за потрібне. Просто будьте поряд і похваліть її.
  • Проаналізуйте разом з малюком його витвір мистецтва. Розпитайте про підбір кольорів та про ідею малюнку.
  • Придбайте дитині розмальовку, яка стане чудовим способом гарно провести час та повправлятися у малюванні.

Видавництво «Каламар» пропонує своїм найменшим читачам розмальовку «Монстрик і його кольори» каталонської письменниці Анни Льєнас.

Цікава сюжетна розмальовка має в своїй основі однойменну книжку цієї ж авторки. Так само як і книжка, розмальовка допомагає дітям зрозуміти та висловити свої почуття – але вже за допомогою кольорів.

Малюкові пропонують обрати для головного героя – Монстрика – колір його настрою, його одягу, його улюбленої їжі тощо.

Сама Анна Льєнас – арт-терапевт, яка співпрацює у якості ілюстратора з багатьма виданнями. «Монстрик і його кольори» стала першою книжкою Анни, для якої вона власноруч створила і текст, і ілюстрації.

Ознайомитися із фрагментами цієї розмальовки ви зможете безпосередньо на нашому сайті.

Окрім того, нагадуємо, що наші читачі зможуть обрати зручний для них спосіб доставки та оплати будь-якої книги.

Заохочуйте свою дитину до малювання, бо ж це – запорука її неординарного світосприйняття. А це – очевидний шлях до креативності, яка дуже і дуже цінується сьогодні.