Про Вальдорфську систему навчання знає кожен батько, але сьогодні ми хочемо розповісти про першу в світі педагогічну ляльку, яка з’явилася завдяки засновникам цієї системи освіти.
Що таке вальдорфська лялька?
Це перша у світі педагогічна іграшка. Виготовляють вальдорфську ляльку, як правило, із натуральних матеріалів – бавовни, льону, овечої вовни, мериносової пряжі. Завдяки цьому під час знайомства з іграшкою малюки запам’ятовують приємні тактильні відчуття.
Ще однією особливістю такої ляльки є те, що її шиють виключно вручну. При цьому пропорції іграшки повинні відповідати людським, найчастіше дитячим. Це необхідно для того, щоб дитина могла перенести на ляльку свої емоції і настрій. Вираз обличчя вальдорфської ляльки відрізняється від звичних стандартів лялькової краси, тому в уяві дитини вона може бути і сумною, і веселою.
Навіщо купувати дитині вальдорфську ляльку?
Як стверджують експерти, завдяки особливим пропорціям ляльки у малюка формується правильне уявлення про себе і людину в цілому. Таким чином, у свідомості крихти відкладається гармонійний образ людини. У цьому і полягає головна педагогічна функція такої іграшки.
Крім цього, ігри з вальдорфською лялькою відмінно розвивають дитячу уяву. Малюк вчиться розрізняти емоції, почуття, пізнавати світ і будувати відносини зі своїм іграшковим другом.
З якого віку можна купувати вальдорфську ляльку?
Подарувати першу педагогічну ляльку дитині можна вже в чотири місяці. Для найменших існують так звані вузлові ляльки, які відрізняються плавною формою і м’якими матеріалами. Іграшка для малюків зроблена таким чином, що дитина може сміливо кусати ручки-вузлики і обмацувати ляльку без шкоди для здоров’я.
Що стосується дітей від одного до трьох років, то їм можна купити ляльку-метелика. Тіло такої іграшки набивають овечою вовною, а ось голову роблять більш щільною, щоб малюк навчився відчувати різницю між цими частинами тіла. Для розвитку зорового апарату дитини таку ляльку часто виготовляють із матеріалів декількох яскравих кольорів.
Для дітей трьох і п’яти років також існує окремий вид вальдорфської ляльки. Такі іграшки відрізняються рельєфними обличчями, промальованим очима, ротом, щічками і пальчиками на руках і ногах. Граючи з нею, дитина розвиває дрібну моторику, а також більше дізнається про сюжетно-рольові ігри. Відзначимо, що вальдорфську ляльку можна не тільки купити, але і зробити своїми руками. Для цього достатньо придбати спеціальні заготовки для пошиття іграшки або завантажити відповідні інструкції в Інтернеті. Упевнені, що ваш малюк оцінить такі старання і буде з задоволенням грати з лялькою
Leave a Reply