Продовжуємо нашу серію публікацій про емоційний інтелект. Сьогодні поговоримо про те, чому важливо розвивати емоційний інтелект у дитини.

Емоції – це те, що пов’язує нас. Дати дитині набір здорових навичок для соціального й емоційного навчання так само важливо, як і забезпечити її здоровим харчуванням. Найдивовижніше полягає в тому, що добре розвинений емоційний інтелект полегшує батькам завдання виховання дітей!

Подумайте про це, адже хороше виховання залежить від оптимального спілкування, а емоції є його невід’ємною частиною. Високий EQ допомагає дітям краще вчитись, вирішувати проблеми й розвивати позитивні соціальні стосунки. Батьки отримують не меншу користь, розвиваючи здатність оцінювати свій власний рівень емоційного інтелекту й відмовлятись від неадекватної, неефективної поведінки на користь більш оптимальної, яку їм важливо демонструвати своїм дітям на власному прикладі.

Розвиток емоційного інтелекту вимагає зусиль усієї родини та призводить до помітних позитивних результатів Соціальне зростання й розвиток – дитина з добре розвиненим емоційним інтелектом уміє краще орієнтуватись у соціальних хитросплетіннях навколишнього світу. Варто врахувати, що сучасні діти ростуть у високотехнологічних умовах. Взаємодія в соціальних мережах не рівноцінна живому соціальному спілкуванню, і чим сильніше залежність людини від технологій, тим менше часу в неї залишається на взаємодії з іншими людьми.

Батьки повинні допомагати дітям дотримуватись балансу між часом, проведеним у світі високих технологій, і часом у взаємодії зі своїми однолітками й дорослими людьми. Успіхи в навчанні – одна зі складових високого EQ – це здатність керувати або контролювати власну поведінку, викликану певними емоціями. Це дає дитині право вибору, можливість вибирати належну поведінку замість недоречної. Вибір дає дитині відчуття контролю над своїм світом, що в результаті призводить до підвищення впевненості в собі. Почуття впевненості в собі призводить до кращої шкільної успішності.

Краща динаміка сімейних стосунків – чому дитина, яка демонструє зразкову поведінку у класі, часто така «важка» вдома? Діти поводяться відповідно до наших очікувань від них. Зростання їх самосвідомості щодо власних думок, почуттів і поведінки призводить до кращого самоконтролю й соціальної обізнаності. Дитина, яка стурбована приборкуванням та гармонізацією своїх емоцій, має менше поведінкових проблем.

Фізичне та емоційне здоров’я – дитинство не позбавлене від стресів. Дітям доводиться орієнтуватись в усе більш складному світі, де правила постійно змінюються. Стресовий стан позначається на здоров’ї та благополуччі, а залишений без уваги він може негативно впливати на імунітет, артеріальний тиск, рівень тривожності й депресії дитини. Удосконалення емоційного інтелекту допомагає дітям розвинути здорове почуття самосвідомості й цілі. У міру зростання рівня впевненості в собі підвищується й життєстійкість. Діти менше піддаються безпричинним тривогам і розчаруванням, більше схильні налагоджувати здорові взаємини з іншими людьми.

Для більш детальної інформації дивіться наш вебінар “Що таке емоційний інтелект, як і для чого його розвивати”: