Продовжуючи тему емоційного інтелекту, сьогодні обговоримо 3 важливих навички, які потрібні дитині

1. Доброта
“Вчитися бути добрим і ставитися до всього із порозумінням робить дітей щасливішими”, – говорить Бернадетт Рассел, автор книги «Do Nice Be Kind Spread Happy». Дітям, які добрі, також легше подружитися. Останні дослідження показують, що доброта є вродженим почуттям і просто потребує зміцнення. “З дітьми спробуйте зіграти у гру під назвою” це мій друг “, – говорить Бернадетт. “Зберіть дітей та допоможіть кожному розповісти якомога більше хорошого про їх друга, брата або сестру”. Якщо ваші діти занадто маленькі, щоб висловити ці почуття, назвіть їх хороші якості самостійно. Вони будуть реагувати тепло, особливо якщо ви приводите приклади дуже недавньої поведінки – це приємне відчуття додасть впевненості в собі.

2. Здатність слухати
Якщо ви знайшли час, щоб послухати свою дитину, він, швидше за все, візьме ваш приклад і стане хорошим слухачем. Тому, коли у вашого малюка є щось важливе (для нього!), що він хоче вам розповісти, знайдіть час, щоб призупинити всі справи, сісти на рівні його росту і уважно вислухати. Повторюйте, задавайте питання – застосовуйте прийоми активного слухання.

3. Цікавість
Усі діти світу цікаві і нам потрібно підтримувати і зміцнювати це природне почуття. Це може бути утомливо, коли ваша дитина двадцятий раз питає “чому”, але він таким чином пізнає світ, і це нормально. Зверніть увагу на те, що ваша дитина, природно, зацікавлена в цьому, і ви повинні хоч трохи цікавитися світом, навіть якщо це пиріжки із бруду… Кращий спосіб заохотити почуття пригод у дитини – це мати його і використовувати.