Якщо ви ще з якоїсь причини не прикрасили свій будинок до зимових свят, то у вас є чудова нагода зробити це просто зараз. І прикрасити не просто іграшками з магазину, а виготовити новорічний декор своїми руками.
Адже погодьтеся: такі іграшки несуть в собі неабияке домашнє тепло та надзвичайну енергетику. Ми переконані – виготовити новорічні прикраси до снаги кожному. А якщо ви до цього ще й залучите дитину, то будьте певні – час ви проведете супервесело!
Отож, декілька ідей для новорічного декору, який ми можемо виготовити разом зі своїми дітьми. Зазначимо, що жоден із цих видів хендмейду не потребує особливих витрат. Отримаєте ви набагато більше – у будь-якому разі.
1. Різдвяний вінок
Традиційна різдвяна прикраса, яку ми запозичили із країн західної Європи. Там, до речі, така прикраса є мало не обов’язковою. Про те, що вона стала символом Різдва, мабуть, і говорити не варто. Зробити його власноруч досить просто.
Що нам знадобиться?
- кругла основа (її можна зробити з дроту чи з картону або ж купити готову з пінопласту);
- хвойні гілки;
- «дощик», міні-декор (шишки, ягоди, бантики, новорічні іграшки – будь-що, все залежить від вашої фантазії);
- термоклей – аби міцно закріпити всі деталі на віночку.
Далі дійте на власний розсуд і так, як вам підказує уява. Обов’язково залучайте до цього процесу дитину – повірте, її цікавості не буде меж!
2. Новорічна ікебана
Не ялинкою єдиною – композиція із хвойних гілочок, прикрашених іграшками, чудово прикрасить будь-який куточок вашого дому.
Що нам знадобиться?
- основа (може бути ваза, кошик, пляшка – теж на ваш розсуд);
- флористична губка, яка допоможе ікебані простояти довше;
- декор (іграшки, палички кориці, яблука, гірлянда і т.д.).
3. Пляшка, прикрашена гірляндою
Який Новий рік без гірлянди? Але можемо піти далі традиційних способів прикрашання нею квартири і помістити її в пляшки. А такі пляшки – розставити будинком.
Що нам знадобиться?
- пляшки;
- гірлянди (єдине – вони мають бути на батарейках і не нагріватися до високих температур).
4. Сніговик із паперових стаканів
Ваша дитина переживає, що немає снігу або що його замало? Не проблема! Виготовте разом з нею сніговика, який не точно не розтане – сніговика із паперових стаканів.
Що нам знадобиться?
- стакани;
- клей;
- декор, яким ви хочете прикрасити сніговика.
Для початку «закладіть» основу сніговика із стаканів, а далі нашаровуйте їх один за одним.
5. Іграшки на ялинку з фетру
Такі іграшки – до снаги навіть тим, хто рукоділлям не займався ніколи.
Що нам знадобиться?
- фетр різних кольорів;
- різноманітні новорічні шаблони;
- намистини, стрази тощо;
- олівець;
- ножиці;
- голка;
- тонка стрічка з атласу.
Для початку перенесіть шаблон на фетр і виріжте його, після чого прикрасьте його намистинами чи стразами та пришийте атласну стрічку.
Ну а після того, як новорічний хендмейд готовий, можна перепочити за гарною книгою (бажано – новорічною) та випити чаю.
Із прекрасними новорічними книгами, які не залишать дитину байдужою, вам допоможе видавництво «Каламар». Яскраво ілюстровані видання чудово доповнять казкову зимову атмосферу.
Порекомендуємо деякі з них.
«Червона одежина для маленької пташини» Джен Фернлі – емоційна історія про малу вільшанку, яка мала велике серце. Перед самісіньким Різдвом пташка поділилася своїм одягом із тими, хто найбільше цього потребував, залишившись при цьому замерзати. Але щедрість вільшанки не була марною, бо ж натомість вона отримала подарунок від самого Санти.
Червона одежина для маленької пташини
Історія вчить дітей співпереживанню та показує, що за всяке добро людина отримає свою нагороду.
Поряд із майстерною оповіддю на малого читача чекають прекрасні ілюстрації, які сповна передають дух Різдва та Нового року.
«Новорічні канікули» Інни Рудої – ще один зразок дитячої різдвяної літератури, який підійде навіть найменшим.
Книга написана у форматі розглядайки- віммельбуху. Цей жанр відрізняється великою кількістю ілюстрацій та обмеженою кількістю тексту.
Новорічні канікули
Чудово підходить для розвитку дитини, адже з її допомогою можна розвивати фантазію, уважність та мислення.
Окремо зазначимо, що тут немає дрібних деталей, а отже малеча зможе її розглядати без особливих зусиль. У книзі багато сюжетних малюнків та ситуацій, які змушують фантазувати та домислювати.
«Рукавичка для носа» Оксани Кротюк підійде діткам від 1 до 4 років. У книзі зібрані поради стосовно корисних звичок. Оксана Кротюк у формі коротких цікавих оповідок допомагає дитині змалечку розуміти наскільки важливо вести здоровий спосіб життя.
Найголовніша теза «Рукавички для носа» – це, звісно, «здоровий – значить, щасливий».
Невеликі розповіді у книзі доповнені ілюстраціями, які також демонструють дитині силу корисних звичок та допомагають краще їх зрозуміти.
Рукавичка для носа
Гасло видання – «Навчись сам та навчи своїх батьків!» – є гаслом цілої серії «Школа лікарки Тетті», куди, власне, і входить «Рукавичка для носа».
Серія покликана розповісти дітям максимально широко про важливість здорового способу життя.
Замовити усі книги ви можете безпосередньо на сайті видавництва «Каламар» – у зручний для вас спосіб.
Щиро сподіваємося, що наші ідеї – і на рахунок новорічного хендмейду, і на рахунок різдвяних видань – допоможуть вам у створенні відповідного настрою.
Веселого Нового року та щасливого Різдва, дорогі читачі.
[…] її проблемами – допомагати вирі&…, якою б вона не […]