1. Дівчатка і хлопчики рівні, поважати потрібно і тих і інших. Повага – це якість, про яку дитина повинна знати і привчити її. У тому числі і повагу до однолітків незалежно від їх статі.
  2. Не бійся помилятися. Вчитися на чужих помилках – талант, який дається не всім. Важливо вміти отримати користь і зі своїх поразок. Навчіть дитину не боятися програвати і допускати помилки.
  3. Оцінки – це не головне. Головне – знання. Скільки батьків сварять дітей за кожну оцінку, яка не відповідає їхнім очікуванням. Але ж оцінка не завжди показник знань. Може бути, ваша дитина просто вміло списує. Закладіть йому з дитинства думку про те, що знання набагато важливіші оцінок.
  4. Батьки не вороги, до них завжди можна звернутися за допомогою. Бути другом для своєї дитини виходить не у всіх, тим більше у нього вже є друзі. І все, що потрібно, – це хороші батьки, які у всьому знають міру. Покажіть дитині, що вам можна довіряти. Повчальний тон або крики не найкращий для цього спосіб.
  5. Не давай себе в обіду ні хулігану, ні вчителю, нікому. Часто батьки показують, що друзі, вчитель або просто інші люди авторитетніші дитини. Через це народжується купа комплексів і неможливість відстояти свою думку. Розкажіть, що повага – це важливо, але відстоювати свою точку зору і в деяких ситуаціях, давати відсіч теж необхідно. Головне, робити це правильно.
  6. Не роби те, що не подобається, щоб заслужити схвалення інших. Дитина не завжди розуміє, що популярність – це не головне в житті, і прагне всіма силами її дістати. Покажіть своїм прикладом, що важливіше бути чесним і порядним, ніж переступати через свої принципи і підвлаштовуватися під інших людей.
  7. Не бійся питати, якщо щось не зрозумів. Ставити запитання – це нормально. І це краще, ніж сидіти з розумним виглядом, нічого насправді не розуміючи. Добре, якщо ваша дитина засвоїть це ще в дитинстві.
  8. Завжди говори, якщо ти погано себе почуваєш. Ні погані оцінки, ні злість вчителя не повинні стати причиною, по якій дитина боїться сказати про своє самопочуття. Здоров’я важливіше за все. І цю думку варто донести до дитини якомога раніше.
  9. Стався з повагою до природи. Як часто ми скаржимося на брудні вулиці, засмічені парки та витоптані клумби? У питанні поваги до природи варто починати з самих себе, а потім навчати цьому своїх дітей. Тільки в цьому випадку результат дійсно буде очевидним.
  10. Навчися говорити «ні». Дорослим, вчителям, друзям і навіть вам самим. Адже ви ростите особистість, а не людину, яка беззаперечно повинна підкорятися. Уміння говорити «ні» стане в нагоді чаду в дорослому житті.