Для кожного християнина Біблія – особлива книга, бо це книга – від Бога. Історія її налічує цілі тисячоліття, впродовж яких Біблію неодноразово намагалися знищити чи заборонити. Однак усі спроби були марні, і слово Боже – живе.

Саме слово «біблія» має грецьке походження, і означає «книга» або «зібрання книг». Це зібрання книг являє собою Священне Писання християнської церкви і саме на ньому засноване вчення про неї.

Біблія складається із Старого та Нового Завіту і, якщо вірити релігійним постулатам, саме через неї сам Бог відкривається людству і сам Бог її йому подарував.

Тому, без усіляких сумнівів, знати Біблію та її історію – важливо для усякого, хто має Бога у серці та намагається слідувати його заповідям.

Навігація по статті:

  1. Вага Біблії в культурній спадщині людства
  2. Історія написання Біблії 

Вага Біблії в культурній спадщині людства

Біблія – не лише про Бога. У ній кожен може знайти відповіді на такі питання, як життя та смерть, сенс існування, щастя, що нас чекає після смерті, походження всесвіту та ін.

Але чи ж сам Бог писав її? Звісно, ні. Над текстом Священного Писання працювало близько 40 людей протягом 1600 років. Згідно переказів та вірувань, писали вони слова Бога, який їх надихав.

І тому важко насправді переоцінити її роль у культурній спадщині людства. Більше того – це літературний та релігійний пам’ятник, який відомий кожному, бо ж Біблія перекладена на 1800 мов світу.

Не секрет, що релігія є органічним елементом культури. З цим важко не погодитися, адже і релігія, і мистецтво мають в своїй основі єдине коріння. Зміст Біблії – дуже різноманітний, а тому по-різному оцінюється людьми – з огляду на світоглядну орієнтацію. Хтось переконаний у тому, що це – по-справжньому священна книга, а хтось – що це вагома культурно-історична пам’ятка. Але і в тому, і в тому випадку не можна заперечити, що Священне Писання – дуже складна, багатошарова та багатоаспектна річ із безліччю контекстів, які знаходили і знаходять вираження у мистецтві та повсякденному житті.

Історія написання Біблії

Її почали писати древньоєврейською мовою ще у 1513 році до н.е. Її написанням займалися різні люди – лікарі і пастухи, пророки та царі.

Старий Завіт є першою частиною Священного Писання та складається із 39-ти книг. Перші 5 написані пророком Мойсеєм і мають назву «Тора». У них описана історія єврейського народу. Далі у Старому Завіті ідуть історичні, повчальні, поетичні книги, а особливу увагу привертають Книги пророків та Книга Псалмів.

Друга частина Біблії – Новий Завіт – включає 27 книг. З’явилися вони вже після Різдва Христового, і написані вони учнями самого Ісуса Христа. Сюди, зокрема, входять чотири Євангелія – від Іоана, Луки, Матвія та Марка.

На сьогодні у світі налічується близько 6 тисяч рукописів Старого Завіту та 5 тисяч – Нового.

Тому безумовно – Біблія – унікальна річ, яка заслуговує на визнання та повагу уже б хоча б тому, що дійшла до наших часів практично у незмінному вигляді.

Якщо ви маєте на меті прищепити своїм рідним любов до цієї книги, то ми з радістю порекомендуємо вам видання «Історія Біблії Старого та Нового Заповіту».

Ця книга включає 100 гравюр, у яких представлені найважливіші сюжети з Біблії у хронологічній послідовності.

Виконали ці гравюри брати Клаубери за роботами знаменитого аусгбурзького живописця і гравера Йогана Адама Стокмана ще у 1748 році. У 2015 році їх факсимільно відтворили у Києві, що й стало основою «Історії Біблії…».

Упорядкувала книгу Валентина Бочковська – директорка Музею книги і друкарства України, а художньо оформила – Олена Поліщук, відома художниця-сценограф, дизайнерка та видавчиня.

У 2015 році «Історія Біблії Старого та Нового Заповіту» отримала 2 місце у номінації «Мистецтво» у XVII Всеукраїнському рейтингу «Книжка року» 2015.

Одним словом, це – прекрасний подарунок, який не лише познайомить читача із історією Біблії, а й дасть можливість глибоко зануритися у неї. І якщо до цього моменту з якоїсь причини ви не задумувалися над тим, чому це важливо, то це видання – чудовий привід задуматися.